Piątek
29 maja 2020 r.
drukuj

Aktualności

10-lecie Domu Pomocy Społecznej w Sośnicy

W dniu 13 września w naszym Domu uczciliśmy jubileusz 10-lecia pobytu w Sośnicy. Z tej okazji Pani Dyrektor przypomniała okoliczności przeprowadzki, podsumowała zmiany jakie nastąpiły na przestrzeni lat… Odbyło się przedstawienie artystyczne zespołu „Na wesołej fali” przygotowane specjalnie na  tę okoliczność. Skecze pokazujące życie Domu z przymrużeniem oka rozbawiły Mieszkańców i pracowników do łez.

Spotkanie Rodzin 2017

W dniu 26 sierpnia 2017r. w naszym Domu odbyło się tradycyjne coroczne „Spotkanie rodzin”. Jak co roku spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą w naszej kaplicy, po czym odbyło się przedstawienie artystyczne zespołu „Na wesołej fali” . Piękna pogoda pozwoliła na spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Spacery i  rozmowy umilały czas naszym Mieszkańcom i ich Gościom przez długi czas. Podczas spotkania można było podziwiać i zaopatrzyć się w dzieła wykonane przez Mieszkańców przy pomocy pań terapeutek. Piękne rękodzieła cieszyły się dużą popularnością wśród przybyłych Gości i z pewnością będą stanowić miłą pamiątkę z tegorocznego spotkania.Wszystkim przybyłym Gościom dziękujemy za obecność i wspólnie spędzony czas!

XIV Międzypowiatowy Turniej Piłki Nożnej Domów Pomocy Społecznej, Sośnica 2017

6 lipca 2017 roku, już po raz czternasty, w naszym Domu został rozegrany Międzypowiatowy Turniej Piłki Nożnej. Przybyli Goście z Domów Pomocy Społecznej z Jarosławia, Rudy Różanieckiej, Huwnik, Moszczan, Wysocka oraz Zgromadzenia Braci Albertynów                              z Przemyśla. Po kilkugodzinnych rozgrywkach, na I miejscu uplasowała się drużyna z Rudy Różanieckiej, która zdobyła puchar Starosty Jarosławskiego. Drugie miejsce i puchar Wójta Gminy Radymno otrzymał zespół Domu Pomocy Społecznej z Jarosławia, natomiast z rąk Dyrektora PCPR w Jarosławiu, puchar za trzecie miejsce otrzymała drużyna gospodarzy. Jak co roku, w organizacji Turnieju wsparcia udzielił Starosta Jarosławski Pan Tadeusz Chrzan, który objął zawody honorowym patronatem i ufundował dla zawodników puchary oraz upominki. Nie zawiódł również Wójt Gminy Radymno Pan Bogdan Szylar, który osobiście wręczył zwycięskiej drużynie ufundowany przez siebie puchar. Ponadto w organizacji Turnieju pomogły Firmy, San Pajda Jarosław oraz Mrówka Jarosław,    a także OSP Sośnica. Wszystkim Gościom oraz Sponsorom dziękujemy za udział w naszej inicjatywie. 

XII Turniej Szachowo-Warcabowy

14 lutego 2017 roku w Domu Pomocy Społecznej w Sośnicy odbył się XII Turniej Szachowo-Warcabowy połączony z zabawą walentynkową. Mieszkańcy naszego Domu bawili się wspólnie z Gośćmi z Domów Pomocy Społecznej z Moszczan, Wysocka, Jarosławia, Przemyśla i Rudy Różanieckiej. Tradycyjnie honorowy patronat nad Zawodami objął Starosta Jarosławski Tadeusz Chrzan, który ufundował również upominki dla uczestników Turnieju.  Jego puchar za zajęcie pierwszego miejsca w rozgrywkach szachowych otrzymał Pan Franciszek Surmacz z DPS w Sośnicy. Drugie miejsce zajął Pan Wojciech Włoczewski z DPS w Jarosławiu, a trzecie Pan Antoni Ptasznik z DPS w Wysocku. Puchar Wójta Gminy Radymno, za zajęcie pierwszego miejsca w warcabach otrzymał Pan Aleksander Uliniarz z Sośnicy, kolejne miejsca zajęli Pan Dariusz Sałata z Sośnicy oraz Pani Izabela Sas z Moszczan. Nad prawidłowym przebiegiem Turnieju czuwali sędziowie, Pan Tadeusz Pałka oraz Pan Jan Łamasz.Po zakończeniu Turnieju przyszedł czas na tańce i wspólna zabawę walentynkową.

Spotkanie Rodzin

W dniu 27 sierpnia 2016 r. w naszym Domu gościliśmy rodziny, przyjaciół i znajomych naszych Mieszkańców. Tradycyjne „Spotkanie Rodzin” rozpoczęło się Mszą Świętą o godz. 9:00. Po uroczystym powitaniu Gości przez Dyrekcję, Zespół „Na Wesołej Fali” przedstawił program artystyczny przygotowany specjalnie na tę okazję. Spotkaniu towarzyszyła przepiękna pogoda, dzięki której można było przyjemnie spędzić czas w ogrodzie. Wspólne rozmowy i spotkania trwały do późnych godzin popołudniowych i dostarczyły Mieszkańcom Domu wiele radości. Pozdrawiamy wszystkich naszych Gości i dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

XIII Międzypowiatowy Turniej Piłki Nożnej

8 czerwca 2016 r. na terenie Domu Pomocy Społecznej w Sośnicy rozegrano XIII Międzypowiatowy Turniej Piłki Nożnej. W Zawodach wzięli udział Mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej z Jarosławia, Rudy Różanieckiej, Zgromadzenia Braci Albertynów z Przemyśla oraz Sośnicy. Zawodników wspaniale dopingowali kibice z Domu Pomocy Społecznej w Moszczanach oraz w Wysocku. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Starosta Jarosławski Tadeusz Chrzan, który ufundował nagrody rzeczowe dla wszystkich zawodników oraz puchar za zajęcie pierwszego miejsca. Trafił on do drużyny Domu Pomocy Społecznej w Rudzie Różanieckiej, z rąk Etatowego Członka Zarządu Powiatu Jarosławskiego Pana Mariusza Trojaka, który reprezentował Starostę Jarosławskiego. Drugie miejsce zajęła drużyna gospodarzy, która otrzymała puchar od Wójta Gminy Radymno Bogdana Szylara. Puchar za zajęcie trzeciego miejsca, drużynie Domu Pomocy Społecznej w Jarosławiu wręczyła Pani Magdalena Matyka, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jarosławiu. Turniejowi towarzyszyła wspólna zabawa w ogrodzie, połączona z tańcami i pieczeniem kiełbasy. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Staroście Jarosławskiemu Panu Tadeuszowi Chrzan oraz Wójtowi Gminy Radymno Panu Bogdanowi Szylar, a także OSP w Sośnicy za udzieloną pomoc i wsparcie w organizacji Turnieju. Naszym Drogim Gościom dziękujemy za wspólną zabawę.

XI Turniej Szachowo- Warcabowy

W dniu 09 lutego 2016 r. w Naszym Domu został rozegrany XI Turniej Szachowo-Warcabowy. Tego dnia mieliśmy przyjemność gościć reprezentacje zaprzyjaźnionych Domów z Jarosławia, Wysocka, Moszczan, Przemyśla i Rudy Różanieckiej. Pierwsze miejsce w szachach i puchar Starosty Jarosławskiego zdobył Pan Rafał Kielar z DPS Jarosław, drugie miejsce i puchar Prezesa Firmy INES zdobył Pan Antoni Ptasznik z DPS w Wysocku, natomiast trzecie miejsce i puchar Dyrektora DPS Sośnica zdobył Pan Paweł Nastaj z DPS w Sośnicy. Pierwsze miejsce w rozgrywkach warcabowych i puchar Wójta Gminy Radymno zdobył Pan Emil Bis z DPS w Rudzie Różanieckiej, drugie miejsce i puchar Dyrektora PCPR w Jarosławiu otrzymał Pan Marian Kata z DPS w Rudzie Różanieckiej, trzecie miejsce i puchar pracowników DPS Sośnica zdobył Pan Jan Banasik z DPS Zgromadzenia Braci Albertynów w Przemyślu. Po zakończeniu rozgrywek i rozdaniu nagród, wszyscy spędzili czas przy muzyce i tańcach. Dziękujemy naszym Gościom za wspólną zabawę.

Zdobycie głównej nagrody na scenie Pałacu Kultury Zagłębia

30.09.2015r. zespół Na Wesołej Fali zaprezentował się podczas VI Międzynarodowego Przeglądu Umiejętności Artystycznych Amatorskich Zespołów Seniorów i Osób Niepełnosprawnych PUMA 2015organizowanym przez Dom Pomocy Społecznej " Pod Dębem" w Dąbrowie Górniczej oraz Stowarzyszenie Przyjaciół DPS " Pod Dębem" w Dąbrowie Górniczej. W festiwalu wystapiło 60 zespołów z Polski, Słowacji, Litwy i Czech. Grupa z Sośnicy przdstawiła swój program pt: " Grunt to rodzinka" - wizerunek wielopokoleniowej rodziny w kabaretowym wydaniu. Przezabawne komplikacje z życia rodzinnego połączone z piosenkami przyniosły naszym artystom główną nagrodę! 

Dzień Seniora w Walawie

Spotkanie Rodzin

W sobotę 19 września gościliśmy rodziny i bliskich naszych mieszkańców, którzy przyjechali na coroczne Spotkanie Rodzin organizowane na terenie Domu. Goście przybyli licznie na zaproszenie, wszyscy mieli okazję uczestniczyć w uroczystej mszy św. a także obejrzeć program artystyczny przedstawiony przez zespół Na Wesołej Fali. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i zaczęcamy do częstych odwiedzin, gdyż jak powiedział Św. Jan Paweł II (Karol Wojtyła) " Rodzina Bogiem śilna staje sie siłą człowieka i całego narodu." 

Święto pieczonego ziemniaka

Pożegnaliśmy lato ogniskiem i wspólnym śpiewem przy pieczeniu ziemniaków i kiełbasek 

V Jarmark Benedyktyński

11 września wzięliśmy udział w dorocznym pikniku w Opactwiew Jarosławiu, gdzie zaprezentowaliśmy program artystyczny w stylu country.

Grill i wędkowanie na stawach w Sośnicy

Eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Seni

Wycieczka rowerowa do Arboretrum w Bolestraszycach

Wycieczki rowerowe po okolicy oraz nad ZEK

Wycieczka do Zakopanego

Powitanie lata - ognisko

Turniej Tenisa Stołowego w Rudzie Różanieckiej

XII Turniej Piłki Nożnej Mieszkańców DPS i ŚDS w Sośnicy

Strona 2 z 27
«|  1  2  3  4  5  6  7  |»