Czwartek
17 października 2019 r.
drukuj

Aktualności

XIII Międzypowiatowy Turniej Piłki Nożnej

8 czerwca 2016 r. na terenie Domu Pomocy Społecznej w Sośnicy rozegrano XIII Międzypowiatowy Turniej Piłki Nożnej. W Zawodach wzięli udział Mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej z Jarosławia, Rudy Różanieckiej, Zgromadzenia Braci Albertynów z Przemyśla oraz Sośnicy. Zawodników wspaniale dopingowali kibice z Domu Pomocy Społecznej w Moszczanach oraz w Wysocku. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Starosta Jarosławski Tadeusz Chrzan, który ufundował nagrody rzeczowe dla wszystkich zawodników oraz puchar za zajęcie pierwszego miejsca. Trafił on do drużyny Domu Pomocy Społecznej w Rudzie Różanieckiej, z rąk Etatowego Członka Zarządu Powiatu Jarosławskiego Pana Mariusza Trojaka, który reprezentował Starostę Jarosławskiego. Drugie miejsce zajęła drużyna gospodarzy, która otrzymała puchar od Wójta Gminy Radymno Bogdana Szylara. Puchar za zajęcie trzeciego miejsca, drużynie Domu Pomocy Społecznej w Jarosławiu wręczyła Pani Magdalena Matyka, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jarosławiu. Turniejowi towarzyszyła wspólna zabawa w ogrodzie, połączona z tańcami i pieczeniem kiełbasy. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Staroście Jarosławskiemu Panu Tadeuszowi Chrzan oraz Wójtowi Gminy Radymno Panu Bogdanowi Szylar, a także OSP w Sośnicy za udzieloną pomoc i wsparcie w organizacji Turnieju. Naszym Drogim Gościom dziękujemy za wspólną zabawę.

XI Turniej Szachowo- Warcabowy

W dniu 09 lutego 2016 r. w Naszym Domu został rozegrany XI Turniej Szachowo-Warcabowy. Tego dnia mieliśmy przyjemność gościć reprezentacje zaprzyjaźnionych Domów z Jarosławia, Wysocka, Moszczan, Przemyśla i Rudy Różanieckiej. Pierwsze miejsce w szachach i puchar Starosty Jarosławskiego zdobył Pan Rafał Kielar z DPS Jarosław, drugie miejsce i puchar Prezesa Firmy INES zdobył Pan Antoni Ptasznik z DPS w Wysocku, natomiast trzecie miejsce i puchar Dyrektora DPS Sośnica zdobył Pan Paweł Nastaj z DPS w Sośnicy. Pierwsze miejsce w rozgrywkach warcabowych i puchar Wójta Gminy Radymno zdobył Pan Emil Bis z DPS w Rudzie Różanieckiej, drugie miejsce i puchar Dyrektora PCPR w Jarosławiu otrzymał Pan Marian Kata z DPS w Rudzie Różanieckiej, trzecie miejsce i puchar pracowników DPS Sośnica zdobył Pan Jan Banasik z DPS Zgromadzenia Braci Albertynów w Przemyślu. Po zakończeniu rozgrywek i rozdaniu nagród, wszyscy spędzili czas przy muzyce i tańcach. Dziękujemy naszym Gościom za wspólną zabawę.

Zdobycie głównej nagrody na scenie Pałacu Kultury Zagłębia

30.09.2015r. zespół Na Wesołej Fali zaprezentował się podczas VI Międzynarodowego Przeglądu Umiejętności Artystycznych Amatorskich Zespołów Seniorów i Osób Niepełnosprawnych PUMA 2015organizowanym przez Dom Pomocy Społecznej " Pod Dębem" w Dąbrowie Górniczej oraz Stowarzyszenie Przyjaciół DPS " Pod Dębem" w Dąbrowie Górniczej. W festiwalu wystapiło 60 zespołów z Polski, Słowacji, Litwy i Czech. Grupa z Sośnicy przdstawiła swój program pt: " Grunt to rodzinka" - wizerunek wielopokoleniowej rodziny w kabaretowym wydaniu. Przezabawne komplikacje z życia rodzinnego połączone z piosenkami przyniosły naszym artystom główną nagrodę! 

Dzień Seniora w Walawie

Spotkanie Rodzin

W sobotę 19 września gościliśmy rodziny i bliskich naszych mieszkańców, którzy przyjechali na coroczne Spotkanie Rodzin organizowane na terenie Domu. Goście przybyli licznie na zaproszenie, wszyscy mieli okazję uczestniczyć w uroczystej mszy św. a także obejrzeć program artystyczny przedstawiony przez zespół Na Wesołej Fali. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i zaczęcamy do częstych odwiedzin, gdyż jak powiedział Św. Jan Paweł II (Karol Wojtyła) " Rodzina Bogiem śilna staje sie siłą człowieka i całego narodu." 

Święto pieczonego ziemniaka

Pożegnaliśmy lato ogniskiem i wspólnym śpiewem przy pieczeniu ziemniaków i kiełbasek 

V Jarmark Benedyktyński

11 września wzięliśmy udział w dorocznym pikniku w Opactwiew Jarosławiu, gdzie zaprezentowaliśmy program artystyczny w stylu country.

Grill i wędkowanie na stawach w Sośnicy

Eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Seni

Wycieczka rowerowa do Arboretrum w Bolestraszycach

Wycieczki rowerowe po okolicy oraz nad ZEK

Wycieczka do Zakopanego

Powitanie lata - ognisko

Turniej Tenisa Stołowego w Rudzie Różanieckiej

XII Turniej Piłki Nożnej Mieszkańców DPS i ŚDS w Sośnicy

Rozpoczęcie sezonu na grillowanie

W kwietniu rozpoczeliśmy sezon grilowania oraz biesiadowania przy ognisku. Spotkaniom tym towarzyszy muzyka, wspolne śpiewanie oraz oczywiście dobra zabawa 

IMIENINY MIESIĄCA

Gastroterapia

W ramach zajęć z gastroterapii przeprowadzono naukę pieczenia przez mieszkańców gofrów, chrustu i ciastek bezowych. W miesiącu marcu raz w tygodniu mieszkańcy sporządzali sok z jabłek oraz marchwi.

Wycieczka do Przemyśla

Mieszkańcy odwiedzili Seminarium Duchowne w Przemyślu

II Turniej Tenisa Stołowego

Dziewiatego kwietnia odbył sie drugi turniej tenista stołowego Domu Pomocy Społecznej w Sośnicy
Strona 2 z 27
«|  1  2  3  4  5  6  7  |»