Sobota
23 czerwca 2018 r.
drukuj

Aktualności

Przegląd kolędniczy w Huwnikach

Wzięliśmy udział w corocznym przeglądzie kolędniczym organizowanym przez Dom Pomocy Społecznej w Huwnikach - program " Kolędujmy wraz" w wykonaniu zespołeu " Na Wesołej Fali"

Kolędnicy w naszym Domu

19.01 miał miejce koncert Trio instrumentalno - wokalnego, które przyjechało do nas z Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie z programem kolędniczym dla mieszkańców. Koncert ten zachwycił naszych mieszkańców, którzy chętnie słuchali i włączali się do kolędowania.

Konkurs świąteczny

Na terenie Domu został zorganizowany konkurs o tematyce świątecznej pt: "m Co wiem o świętach". oprócz rozgrywek i rozdania nagród można było mile spędzić czas na wsplnym kolędowaniu. 

POŻEGNANIE STAREGO ROKU

Zabawa sylwestrowa dla mieszkańców

Boże Narodzenie 2014

Koncert Wigilijny w wykonaniu mieszkańców oraz pracowników z zespołu " Na Wesołej Fali" połączony z spotkaniem opłatkowym, a także tradycyjnie Pasterka oraz wieczerza wigilijna.

MIKOŁAJKI

Również w tym roku św. Mikołaj nie zapomniał o naszych mieszkańcach i kazdemu przywiózł i wręczył prezenty.

Zabawy andrzejkowe

Panie i Panowie z naszego Domu bawili się na kolejnych zabawach andrzejkowych w Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Braci Albertynów w Przemyślu oraz w Domu Pomocy Społecznej w Wysocku.

Podkarpackie Święto Niepełnosprawnych

Zespół " Na Wesołej Fali"wzioł udział w VIII edycji Podkarpackiego święta Niepełnosprawnych RAZEM PIĘKNIEJ, które odbyło sie w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Podobno bardzo spodobał się wystawiony przez naszych mieszkańców program pt; " Ona i On" czyli dylematy damsko - męskie.

Zabawy andrzejkowe

20 oraz 25 listopada Mieszkańcy z naszego Domu bawili się na zabawach andrzejkowych w Jarosławiu oraz w Rudzie Różanieckiej

Przegląd Twórczości Domów Pomocy Społecznej

W holu Miejskiego Domu Kultury w Jarosławiu prezentowane były wystawy twórczości plastycznej Domów Pomocy Społecznej, w tym również naszego. Na scenie artyści z naszego Domu, przedstawili spektakl pt; " Śpiewająca Medycyna" czyli satyryczną próbę połączenia skalpela oraz strzykawki z humorem i piosenką. 

Zabawa taneczna w naszym Domu

Na terenie Domu odbyła sie corocznie organizowana zabawa andrzejkowa, na która zaprosiliśmy gości z zaprzyjażnionych Domów m.in. z Przeworska, Moszczan, Jarosławia, Rudy Różanieckiej oraz z Przemyśla. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej imprezy w Galerii.

Zabawa taneczna w Domu Pomocy Społecznej w Moszczanach

Dożynki Powiatowo - Gminne 7 września w Sośnicy

Mieszkańcy wzięli udziałw Powietowo - Gminnych Dożynkach które odbyły się w naszej miejscowości. Podczas imprezy zaprezentowano prace mieszkańców wykonane w ramach terapii zajeciowej.

Grillowanie i zabawa taneczna na świeżym powietrzu

Wyjazd do Przemyśla

Wycieczka mieszkańców do Przemyśla do Muzeum Archidiecezjalnego w Przemyślu.

Wycieczka rowerowa nad zalew ZEK w Radymnie

wycieczka rowerowa do Arboretum w Bolestraszycach oraz nad ZEK w Radymnie

IMIENINY MIESIĄCA

Rajd Rowerowy im. Generała Papały w Pruchniku

XVI SPARTAKIADA SPORTOWA MIESZKAŃCÓW DOMÓW POMOCY SPOŁECZNEJ WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO Sośnica 2014

                 W dniu 03.07.2014r odbyła się XVI Wojewódzka Spartakiada Sportowa Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej Województwa Podkarpackiego, której patronat i organizację objął Wojewoda Podkarpacki wspólnie z e Starostą Jarosławskim. Zaszczyt przygotowania imprezy przypadł w udziale Domowi Pomocy Społecznej w Sośnicy.W tegorocznej Spartakiadzie uczestniczyło  120  mieszkańców wraz z opiekunami i z 20 Domów Pomocy Społecznej: DPS Przemyśl Zgromadzenia Braci Albertynów, MDPS Przemyśl, DPS Stara Wieś, DPS Folusz, DPS Krosno ul Kletówki, DPS  Zakonu Bonifratrów  Iwonicz,  DPS  Tarnobrzeg ul. Kurasia, DPS Glinik Dolny, DPS Rzeszów ul Załęska, DPS Piskorowice- Mołynie, DPS Lubaczów,  DPS Lubzina, DPS Cmolas, DPS Przeworsk, DPS Moczary, DPS Moszczany, DPS Górno, DPS Ruda Różaniecka, DPS Huwniki,  DPS Sośnica, z 17 Powiatów. Obecnością zaszczycili nas też dyrektorzy niektórych DPS i PCPR Na spartakiadzie obecni byli: Wojewoda Podkarpacki Małgorzata Chomycz- Śmigielska, Starosta Jarosławski Jerzy Batycki ,Poseł na Sejm RP Mieczysław  Kasprzak ,  Dyr. Wydziału Polityki Społecznej Dariusz Tracz, Starszy Inspektor Oddziału Nadzoru w Pomocy Społecznej Jolanta Chabaj, Dyrektor Podkarpackiego Oddziału PFRON w Rzeszowie Maciej Szymański,  Stanisław Ślęzak – Wójt Gminy Radymno , Zofia Karwańska – Członek Zarządu Pow. Jarosławskiego , Agnieszka Mroczka – Skarbnik pow. jarosławskiego , Agata Kozak – Przew. Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności,  Sławomir Porada- dyr. COM Jarosław ,Piotr Cisek z-ca dyr. SPZOZ Jarosław , Henryk Hnat – dyr. Zespołu Szkół w Sośnicy, Bogusław Świder- Prezes PRO Patria.Po powitaniu licznych gości i inauguracji Spartakiady odbyło się 16  konkurencji sportowych indywidualnych oraz dwie drużynowe . Zostały one  nagrodzone dyplomami medalami  i pucharami ufundowanymi przez   Wojewodę Podkarpackiego i Starostę Jarosławskiego.  Po  zawodach wręczono 16 złotych 16 srebrnych i 16 brązowych  medali wraz z dyplomami oraz  20 Pucharów dla każdej reprezentacji za udział  i  3 puchary w punktacji drużynowej. Ponadto każda reprezentacja otrzymała album ufundowany przez Posła na Sejm RP Pana Mieczysława Kasprzaka oraz upominki ufundowane  przez DPS w Sośnicy  Każdy zawodnik biorący udział w spartakiadzie otrzymał  statuetki i drobne upominki. 
Strona 3 z 26
«|  1  2  3  4  5  6  7  |»