Niedziela
23 lutego 2020 r.
drukuj

Aktualności

Program artystyczny z okazji rocznicy 3 - go Maja

Program artystyczny z okazji rocznicy 3 - go Maja mieszkańcy zaprezentowali w Świetlicy Wiejskiej w Sośnicy.

Powitanie wiosny

Zgodnie z tradycją na powitanie wiosny odbyło sie topienie Marzanny. Mieszkańcy pojechali nas rzeke San aby symbolicznie pożegnać zimę i przywitać nadchodzącą wiosnę. po powrocie na terenie Domu odbyła się zabawa przy grillu.

Program pt; " Ojcze Św śpiewamy dla Ciebie"

Misterium Wielkopostne

Zjazd emerytowanych pracowników Domu Pomocy Społecznej w Sosnicy

Koncert Zespołu "Na wesołej fali" w Kościele parafialnym w Sośnicy

Wizyta ks. biskupa Stanisława Jamrozka

26 marca przy okazji wizytacji parafii Sośnica odwiedził nasz Dom ks. biskup Stanisław Jamrozek. Towarzyszyli mu proboszcz parafii Sosnica ks.Adam Dziadowicz oraz Dziekan Dziekanatu Radymno ks. Czesław Jaworski. Biskup Jamrozek udzielił błogosławieństwa mieszkańcom oraz pracownikom Domu.

Pierwszy Dzień Wiosny

Mieszkańcy pożegnali zimę udając sie na wycieczkę do Nizin, gdzie utopili Marzannę w rzece San.

Dzień Kobiet

Święto kobiet zostało uczczone tematycznym występem artystycznym naszego zespołu.

Imieniny miesiąca oraz Ostatki

Uroczystość imieninowa mieszkszańców połączona z zabawą taneczną, kończącą okres karnawału.

IX Międzypowiatowy Turniej Szachowo - Warcabowy Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej

W dniu 13.02.2014 na terenie naszego Domu roztał rozegrany IX Międzypowiatowy Turniej Szachowo - Warcabowy Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej połaączony z zabawą z okazji Walentynek.Udział w rozgrywkach wzięli mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej z Jarosławia, Rudy Rózanieckiej, Moszczan, Przemyśla, Przeworska, Huwnikoraz poraz pierwszy gościliśmy przedstawicieli DPS z Moczar.
W Turnieju Szachowym na podium uplasowali się:I miejsce - Wojciech Włoczewski z DPS JarosławII miejsce - Jan Konieczny z DPS w Moczarach III miejsace - Paweł Nastaj  DPS Sośnica.Natomiast w Turnieju Warcabowym:I miejsce - Aleksander Uliniarz DPS SośnicaII miejsce -Marian Kata z DPS w Rudzie RóżanieckiejIII miejsce - Bogdan Górski PD Sośnica. Puchary i nagrody ufundowali: Starosta Jarosławski, Dyrektor PCPR Jarosław, Dyrektor DPS Sośnica, TZMO w Toruniu oraz Pracownicy DPS Sośnica. 

LUTY CYKL ZABAW KARNAWAŁOWYCH

Mieszkańcy DPS Sośnica wzięli udział w zabawach tanecznych w m.in:
  1. Środowiskowym Domu Samopomocy w Cieszanowie
  2. Domu Pomocy Społecznej w Rudzie Różanieckiej
  3. Miejskim Domu Pomocy Społecznej w Przemyślu

Program kolędniczy w świetlicy wiejskiej w Sośnicy

Okres kolędniczy nasi mieszkańcy zakończyli koncertem dla społeczności w Sośnicy. Odbyło sie m.in. wspólne koedowanie, poprzedzone konkursem pt; "Jaka to koleda"

31.01.2014 XX Przegląd Kolędniczy Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej w Tuchowie

W regionalnym Przegladzie kolędniczym w Tuchowie Zespół " Na wesołek fali" z naszego Domu koncertował w gronie dwunastu grup artystycznych z województw: podkarpackiego, małopolskiego, lubelskiego. Nasi zaprezentowali program pt; A NADZIEJA ZNÓW WSTAPI W NAS - KOLEDY NIE TYLKO POLSKIE wykonując kolędy ukrainskie, niemieckie, angielskie, amerykańskie i oczywiscie polskie. Z duzym uznaniem spotkała się, wykonana porzez Ryszarda Magdziarza - mieszkanca DPS Sośnica szopka bożonarodzeniowa, która otrzymała wyróżnienie i nagrodę ufundowaną przez firmę SENI.

XV Przegląd Kolędniczy Domów Pomocy Społecznej Huwnikach

W tegorocznym przegladzie  dnia 23.01.2014 wzięli udział mieszkańcy z dziesięciu Domów Pomocy Społecznej z terenu województwa podkarpackiego. Przdstawiciele z tych Domów zaprezenowali inscenizacje o tematyce bozonarodzeniowej. Nasz zespół "Na wesołej fali" wystąpił z programem - A NADZIEJA ZNÓW WSTAPI W NAS - KOLEDY NIE TYLKO POLSKIE. Pracownik naszego Domu Zygmunt Marciak tradycyjnie pełnił funkcje konferansjera. Po występach artystycznych odbyła się zabawa taneczna.

19.01.2014 Spotkanie opłatkowe w Walawie z udziałem zespołu "Na wesołej fali"

Występ zespołu w ramach oprawy artystycznej.

POŻEGNANIE STAREGO ROKU

W naszym Domu odbyła się Zabawa Sylwestrowa na zakonczenie starego roku i powitanie nowego 2014!

"Z KOLĘDĄ U NAS I U SĄSIADÓW"

Program kolędniczy w wykonaniu zespołu "Na Wesołej Fali"

TURNIEJ "JAKA TO KOLĘDA"

Turniej "Jaka to kolęda"połaczony ze wspólnym kolędowaniem.

SPOTKANIE OPŁATKOWE

W dniu wigilii odbyło się spotkanie opłatkowe poprzedzające wieczerzę wigilijną. na spotkaniu byli obecni zarówno mieszkancy jak i pracownicy. Wszyscy składjąc sobie życzenia łamali sie opłatkiem.
Strona 5 z 27
«|  2  3  4  5  6  7  8  |»