Niedziela
18 listopada 2018 r.
drukuj

Aktualności

XII Obchody Ogólnego Dnia Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie "Schizifrenia Otwórzcie Drzwi"

20.09. III Jarmark Benedyktyński w Jarosławiu

17.09. Imieniny miesiąca

10.09. XVOlimpiada Sportowa Niepełnosprawnych CARITAS w Rzeszowie

ZJAZD RODZIN

W sobotę 24 sierpnia odbył się zjazd rodzin. Przybyło wielu gości, których przyjęliśmy uroczyscie tego szczególnego dnia dla naszych mieszkanców. Grupa mieszkańców przedstawiła program artystyczny.

Międzypowiatowa Spartakiada Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej w Huwnikach

Drużyna reprezentująca Mieszkańców Naszego Domu wzięła udział w różnych dyscyplinach sportowych podczas tegorocznej Spartakiady. Przywieźli stamtąd wiele nagród w tym złoty medal w rzucie woreczkiem do obręczy. po zakończeniu wszystkich konkurencji odbyła się zabawa taneczna dla uczestników zawodów.

Jarmark sztuki Ludowej " PRUCHNICKIE SOCHACZKI"

Osiemnastego sierpnia nasi mieszkańcy wyjkechali na zaproszenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Pruchniku. Po kiermaszu odbyła się zabawa na terenie ŚDS.

Wycieczka do Krakowa

DZIEŃ SPORTU

Dzień Sportu w naszym domu. Rozgrywki w siatkówkę i dwa ognie. Zajęcia ogranizowane w ramach przygotowania do Spartakiady Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej.

WYCIECZKA ROWEROWA DO RADYMNA

Kolejna z serii wycieczek rowerowych odbyła sie w czwartek 18 lipca. mieszkańcy pod opieką pracowników udali się nad zalew ZEK w Radymnie.

PODSUMOWANIE KONKURSU CZYSTOŚCI SAL ORAZ GRILLOWANIE

Na terenie zakładu odbyła sie wewnetrzna impreza zorganizowana dla mieszkańców, krórzy bawili się przy muzyce oraz wspólnym grillowaniu. w ramach rozstrzygniecia konkursu czystości sal, rozdano nagrody.

IMIENINY MIESIĄCA

OBCHODY 10 LECIA ORKIESTRY DĘTEJ ORAZ KLUBU SPORTOWEGO W SOŚNICY

W imprezie integracyjnej wzięli udział mieszkancy naszego Domu. uroczystości uświetnił nasz zespół wokalny, a w ramach kiermaszu zaprezentowano prace artystyczne wykonane w naszych pracowniach, w tym m.in.: odlewy gipsowe i z masy solnej, kwiaty i ozdoby z krepiny oraz bibuły, rozmaite wytwory wykonane metodą decupage.

WYCIECZKA DO "ARBORETUM BOLESTRASZYCE"

Mieszkańcy wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę rowerową do Bolestraszyc. Celem wyprawy było zwiedzanie ogrodu botanicznego "Arboretum Bolestraszyce.

FESTIWAL TAŃCA W SIENIAWIE 26 CZERWCA

Dnia 26 czerwca nasi mieszkańcy na zaproszenie Srodowiskowego Domu Samopomocy w Sieniawie wzięli udział w Festiwalu Tańca

17-18.06 WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO

9.06 "INTEGRACJA W ŁAŃCUCIE"

W niedzielę 9.06 w Łańcucie odbył się XII Rodzinny Piknik Integracyjny. Siedmioro naszych mieszkańców wraz z opiekunami wzięło udział w imprezie. Całe to wydarzenie rozpoczęło się mszą św w kościele farnym. Po niej organizatorzy zaprosili zebranych na biosko przy ZST, tam odbyły sie koncerty, zabawy i konkursy a także poczestunek.

5-7.06.2013 MIĘDZYNARODOWA LIGA PIŁKI NOŻNEJ SENI CAP

Liga SENI Cup organizowana jest przez Stowarzyszenie na Rzecz Opieki Długoterminowej i Pomocy Społecznej „Dom Pod Słońcem” w Toruniu od 2001. Partnerem, a także głównym sponsorem turnieju, który, od początku wspiera Stowarzyszenie w działaniach są Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych SA w Toruniu.
Wydarzenie miało miejsce w Czarnej koło Dębicy. Drużyna piłkarska z naszego Domu w tym roku również wzieła udział w rozgrywkach Piłki Nożnej, zdobywając zaszczytne czwarte miejsce.
 Liga jest dowodem dla innych niepełnosprawnych, że trzeba mieć pasje – np. sportowe, o które można dbać, rozwijać i realizować

4.06 TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO W DPS RUDZIE RÓŻANIECKIEJ

X MIĘDZYPOWIATOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DOMÓW POMOCY SPOŁECZNEJ I ŚRODOWISKOWYCH DOMÓW SAMOPOMOCY "SOŚNICA 2013"

28 Maja odbył się X Międzypowiatowy Turniej Piłki Nożnej Domów Pomocy Społecznej i Środowiskowych Domów Samopomocy "Sośnica 2013". Na terenie naszego Domu miły miejsce rozgrywki piłki nożnej pomiędzy drużynami z DPS i ŚDS. Łącznie udział wzieło 11 drużyn w tym 3 kibicujące. Goscie przybili do nas: DPS Jarosław, DPS Moszczany, DPS Piskorowice, DPS zgromadzenia Braci Albertynów z Przemyśla, ŚDS Jarosław, ŚDS Sieniawa oraz ŚDS Cieszanów.

                   W kategorii Domów Pomocy Społecznej
I miejsce –Puchar  Starosty Powiatu   Jarosławskiego -  otrzymała reprezentacja DPS Jarosław 
II miejsce –Puchar  Wójta Gminy Radymno  - otrzymała reprezentacja DPS Ruda Różaniecka
  
  
III miejsce – Puchar Dyrektora PCPR Jarosław -   otrzymała reprezentacja DPS Sośnica
   

                           W kategorii Środowiskowych  Domów Samopomocy:

I miejsce -Puchar Dyrektora DPS Sośnica  otrzymał ŚDS z Sieniawa
 
II  miejsce - Puchar Pracowników DPS Sośnica otrzymał ŚDS z Jarosławia 
III miejsce -Puchar Pracowników DPS Sośnica otrzymał ŚDS z Cieszanowa.

 Pracownicy DPS Sośnica ufundowali też puchary dla najaktywniejszych kibiców oraz najlepszego strzelca. Najaktywniejszymi kibicami zostały ogłoszone kobiety z DPS Moszczany, a najlepszym strzelcem, Pan  Edward Olejarz z DPS Ruda Różaniecka   Prezes INES Sp. z.o.o  ufundował Puchar dla wyjątkowej drużyny, który otrzymali zawodnicy z DPS Piskorowice  oraz puchar za wyjątkowy indywidualny udział, który otrzymał Pan Andrzej Janiczek z DPS Ruda Różaniecka  
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez Prezesa INES Sp. z.o.o.. Wśród fundatorów imprezy  jest również Pan Krzysztof Guzowski z Hurtowni owoców i warzyw "KrzyśPol". Podczas rozgrywek sędziował Piotr Kłos. Po zawodach  wszyscy uczestnicy   razem spożyli obiad , wzięli  udział we wspólnym grilowaniu i   zabawie tanecznej na boisku przy naszym Domu.
Strona 6 z 26
«|  3  4  5  6  7  8  9  |»