Czwartek
17 października 2019 r.
drukuj

Aktualności

OBCHODY 10 LECIA ORKIESTRY DĘTEJ ORAZ KLUBU SPORTOWEGO W SOŚNICY

W imprezie integracyjnej wzięli udział mieszkancy naszego Domu. uroczystości uświetnił nasz zespół wokalny, a w ramach kiermaszu zaprezentowano prace artystyczne wykonane w naszych pracowniach, w tym m.in.: odlewy gipsowe i z masy solnej, kwiaty i ozdoby z krepiny oraz bibuły, rozmaite wytwory wykonane metodą decupage.

WYCIECZKA DO "ARBORETUM BOLESTRASZYCE"

Mieszkańcy wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę rowerową do Bolestraszyc. Celem wyprawy było zwiedzanie ogrodu botanicznego "Arboretum Bolestraszyce.

FESTIWAL TAŃCA W SIENIAWIE 26 CZERWCA

Dnia 26 czerwca nasi mieszkańcy na zaproszenie Srodowiskowego Domu Samopomocy w Sieniawie wzięli udział w Festiwalu Tańca

17-18.06 WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO

9.06 "INTEGRACJA W ŁAŃCUCIE"

W niedzielę 9.06 w Łańcucie odbył się XII Rodzinny Piknik Integracyjny. Siedmioro naszych mieszkańców wraz z opiekunami wzięło udział w imprezie. Całe to wydarzenie rozpoczęło się mszą św w kościele farnym. Po niej organizatorzy zaprosili zebranych na biosko przy ZST, tam odbyły sie koncerty, zabawy i konkursy a także poczestunek.

5-7.06.2013 MIĘDZYNARODOWA LIGA PIŁKI NOŻNEJ SENI CAP

Liga SENI Cup organizowana jest przez Stowarzyszenie na Rzecz Opieki Długoterminowej i Pomocy Społecznej „Dom Pod Słońcem” w Toruniu od 2001. Partnerem, a także głównym sponsorem turnieju, który, od początku wspiera Stowarzyszenie w działaniach są Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych SA w Toruniu.
Wydarzenie miało miejsce w Czarnej koło Dębicy. Drużyna piłkarska z naszego Domu w tym roku również wzieła udział w rozgrywkach Piłki Nożnej, zdobywając zaszczytne czwarte miejsce.
 Liga jest dowodem dla innych niepełnosprawnych, że trzeba mieć pasje – np. sportowe, o które można dbać, rozwijać i realizować

4.06 TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO W DPS RUDZIE RÓŻANIECKIEJ

X MIĘDZYPOWIATOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DOMÓW POMOCY SPOŁECZNEJ I ŚRODOWISKOWYCH DOMÓW SAMOPOMOCY "SOŚNICA 2013"

28 Maja odbył się X Międzypowiatowy Turniej Piłki Nożnej Domów Pomocy Społecznej i Środowiskowych Domów Samopomocy "Sośnica 2013". Na terenie naszego Domu miły miejsce rozgrywki piłki nożnej pomiędzy drużynami z DPS i ŚDS. Łącznie udział wzieło 11 drużyn w tym 3 kibicujące. Goscie przybili do nas: DPS Jarosław, DPS Moszczany, DPS Piskorowice, DPS zgromadzenia Braci Albertynów z Przemyśla, ŚDS Jarosław, ŚDS Sieniawa oraz ŚDS Cieszanów.

                   W kategorii Domów Pomocy Społecznej
I miejsce –Puchar  Starosty Powiatu   Jarosławskiego -  otrzymała reprezentacja DPS Jarosław 
II miejsce –Puchar  Wójta Gminy Radymno  - otrzymała reprezentacja DPS Ruda Różaniecka
  
  
III miejsce – Puchar Dyrektora PCPR Jarosław -   otrzymała reprezentacja DPS Sośnica
   

                           W kategorii Środowiskowych  Domów Samopomocy:

I miejsce -Puchar Dyrektora DPS Sośnica  otrzymał ŚDS z Sieniawa
 
II  miejsce - Puchar Pracowników DPS Sośnica otrzymał ŚDS z Jarosławia 
III miejsce -Puchar Pracowników DPS Sośnica otrzymał ŚDS z Cieszanowa.

 Pracownicy DPS Sośnica ufundowali też puchary dla najaktywniejszych kibiców oraz najlepszego strzelca. Najaktywniejszymi kibicami zostały ogłoszone kobiety z DPS Moszczany, a najlepszym strzelcem, Pan  Edward Olejarz z DPS Ruda Różaniecka   Prezes INES Sp. z.o.o  ufundował Puchar dla wyjątkowej drużyny, który otrzymali zawodnicy z DPS Piskorowice  oraz puchar za wyjątkowy indywidualny udział, który otrzymał Pan Andrzej Janiczek z DPS Ruda Różaniecka  
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez Prezesa INES Sp. z.o.o.. Wśród fundatorów imprezy  jest również Pan Krzysztof Guzowski z Hurtowni owoców i warzyw "KrzyśPol". Podczas rozgrywek sędziował Piotr Kłos. Po zawodach  wszyscy uczestnicy   razem spożyli obiad , wzięli  udział we wspólnym grilowaniu i   zabawie tanecznej na boisku przy naszym Domu.

IV MIĘDZYNARODOWY PRZEGLĄD UMIEJETNOŚCI ARTYSTYCZNYCH DOMÓW POMOCY SPOŁECZNEJ "PUMA 2013"

Przegląd Umiejetności Artystycznych Domów Pomocy Społecznej PUMA 2013 miał charakter miedzynarodowy. W czasie trzech dni widzowie mieli okazję zobaczyć występy zespołów z Polski oraz z zza granicy, którzy zaprezentowali przygotowane przez siebie inscenizacje.
Nasi mieszkańcy jako Zespół " NA WESOŁEJ FALI" przedstawili skecz pt: "Nasza Klasa" - na wyraz walki z sloganem "za moich czasów tego nie było" - artyściwcielili się w postacie dzieci. Widzowie byli zachwyceni, czego dowodem były liczne brawa oraz reakcje podczas wytępu.

http://www.nasze-sprawy.nazwa.pl/docs/94/94_pdf_16.pdf

5 MAJ OBCHODY 222 ROCZNICY KONSTYTUCJI

22- 25 KWIECIEŃ TURNUS REKOLEKCYJNO- WYPOCZYNKOWY

W dniach 22- 25 kwietnia odbył się Turnus Rekolekcyjno - Wypoczykowy w miejscowości Rajskie położonej nad Zalewem Solińskim w Bieszczadach. W wyjeżdzie wzieło udział siedmioro naszych mieszkańców wraz z opiekunką. Podczas tego kilkudniowego turnusu organizowanego przez Caritas, codziennie odprawiane były msze św. z naukami rekolekcyjnymi. Czas spędzano na wspólnym rozważaniu Pisma Świętego, przedstawiano skecze, uczestnicy brali udział w konkursach plastycznych, odbywały się krajoznawcze spacery nad Zalew Soliński. Nasi mieszkańcy powrócili w świetnych nastrojach , a czas spędzony w  Rajskiem uważają za bardzo udany. 

18 KWIECIEŃ OTWARCIE SEZONU WIOSENNEGO

W czwartek 18 kwietnia miała miejsce impreza plenerowa dla mieszkańców. Sezon wiosenny rozpoczeliśmy mile sędzając czas przy grillu, występie zespołu muzycznego oraz tańcach. Piękna pogoda i dobre nastroje nie opuszczały nas w tym dniu.

4 KWIECIEŃ IMIENINY MIESIĄCA

Impreza dla mieszkańców. Solenizanci z miesięcy: luty, marzec, kwiecień obchodzili w tym dniu swoje święto.

2 Kwietnia DZIEŃ PAPIESKI

Drugiego kwietnia w kolejną rocznicę śmierci uczciliśmy pamięć o błogosławionym Janie Pawle II. Mieszkańcy przedstawili piękny program artystyczny, który zaprezentowali również w kościele Parafialnym w Sośnicy.

27 MARCA PROGRAM PASYJNY

27 marca w naszym Domu mieszkancy przedstawili akademię na okoliczność Misterium Paschalnego.

12 MARCA WYJAZD DO MULTIKINA DO RZESZOWA

Mieszkańcy wraz z opiekunami pojechali do multikina na film komediowy "Last Minut", po seansie udali sie na zakupy w Milenium hall.

8 MARZEC 2013R

DZIEŃ KOBIET W NASZYM DOMU
W piątek 8 marca zgodnie z tradycją, uczciliśmy ŚWIĘTO KOBIET. Mieszkańcy wraz z naszym zespołem muzycznym przygotowali akademię z programem artystycznym na tę okazję oraz poczęstunek dla Pań. Mieszkańcy zaprezentowali gościnnie występ w Świetlicy wiesjkiej w Sośnicy na zaproszenie Sołtysa.

7 LUTY 2013

VIII MIEDZYPOWIATOWY TURNIEJ SZACHOWO- WARCABOWY W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W SOŚNICY
W turnieju wzięły udział Domy Pomocy Społecznej z Jarosławia, Przeworska, Moszczan, Huwnik, Rudy Różanieckiej, Sośnicy, MDPS z Przemyśla oraz DPS Zgromadzenia Braci Albertynów również z Przemyśla. Zwycięzcą gry w szachy został Zygmunt Biskup z DPS Sośnica, zdobywając główną nagrodę- Puchar Sarosty Jarosławskiego. drugie miejsce i Puchar Gminy Radymno zajął Rafał Kielar z DPS Jarosław, trzecie miejsce - Puchar Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie zdobył Wojciech Włoczewski z DPS Jarosław. Puchar Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Sośnicy- pierwsze miejsce w grze w warcaby otrzymał Jan Nowak- MDPS Przemyśl, drugie miejsce należało do Aleksandra Uliniarza - DPS Sośnica, a trzecie zajął Marian Kata DPS Ruda Różaniecka, którzy otrzymali Puchary Pracowników DPS Sośnica.
Nagrody ufundowali: starostwo Powiatowe w Jarosławiu, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Urząd Gminy Radymno, Dom Pomocy Społecznej w Sośnicy, INES spółka z o.o. z Budziwoja, Hurtownia owoców i warzyw "Krzyśpol". Nagrody wręczyli: Stanisław Sopel- Serketarz Powiatu Jarosławskiego, Mieczysław Kraus - PCRR Jarosław, Wiesław Strzępek - DPS w Sośnicy. w rozgrywkach sędziowali: sędzia szachowy - p.Wiesław Strzępek oraz sędzia warcabowy - p. Jan Łamarz.
Po zakończeniu rozgrywek odbyła sie zabawa taneczna z okazji walentynek.

DPS SOŚNICA W TELEWIZJI

http://twojatv.info/tag/zawody-szachowe-w-dps-sosnica/
Reportarz z turnieju szachowego w jarosławskiej telewizji internetowej "Twoja TV"

17 STYCZEŃ 2013R.

PRZEGLĄD KOLĘDNICZY W DPS HUWNIKI
Wyjazd mieszkańców naszego Domu na przegląd kolędniczy zorganizowany przez Dom Pomocy Społecznej w Huwnikach.
Strona 7 z 27
«|  4  5  6  7  8  9  10  |»