Niedziela
18 listopada 2018 r.
drukuj

Aktualności

IV MIĘDZYNARODOWY PRZEGLĄD UMIEJETNOŚCI ARTYSTYCZNYCH DOMÓW POMOCY SPOŁECZNEJ "PUMA 2013"

Przegląd Umiejetności Artystycznych Domów Pomocy Społecznej PUMA 2013 miał charakter miedzynarodowy. W czasie trzech dni widzowie mieli okazję zobaczyć występy zespołów z Polski oraz z zza granicy, którzy zaprezentowali przygotowane przez siebie inscenizacje.
Nasi mieszkańcy jako Zespół " NA WESOŁEJ FALI" przedstawili skecz pt: "Nasza Klasa" - na wyraz walki z sloganem "za moich czasów tego nie było" - artyściwcielili się w postacie dzieci. Widzowie byli zachwyceni, czego dowodem były liczne brawa oraz reakcje podczas wytępu.

http://www.nasze-sprawy.nazwa.pl/docs/94/94_pdf_16.pdf

5 MAJ OBCHODY 222 ROCZNICY KONSTYTUCJI

22- 25 KWIECIEŃ TURNUS REKOLEKCYJNO- WYPOCZYNKOWY

W dniach 22- 25 kwietnia odbył się Turnus Rekolekcyjno - Wypoczykowy w miejscowości Rajskie położonej nad Zalewem Solińskim w Bieszczadach. W wyjeżdzie wzieło udział siedmioro naszych mieszkańców wraz z opiekunką. Podczas tego kilkudniowego turnusu organizowanego przez Caritas, codziennie odprawiane były msze św. z naukami rekolekcyjnymi. Czas spędzano na wspólnym rozważaniu Pisma Świętego, przedstawiano skecze, uczestnicy brali udział w konkursach plastycznych, odbywały się krajoznawcze spacery nad Zalew Soliński. Nasi mieszkańcy powrócili w świetnych nastrojach , a czas spędzony w  Rajskiem uważają za bardzo udany. 

18 KWIECIEŃ OTWARCIE SEZONU WIOSENNEGO

W czwartek 18 kwietnia miała miejsce impreza plenerowa dla mieszkańców. Sezon wiosenny rozpoczeliśmy mile sędzając czas przy grillu, występie zespołu muzycznego oraz tańcach. Piękna pogoda i dobre nastroje nie opuszczały nas w tym dniu.

4 KWIECIEŃ IMIENINY MIESIĄCA

Impreza dla mieszkańców. Solenizanci z miesięcy: luty, marzec, kwiecień obchodzili w tym dniu swoje święto.

2 Kwietnia DZIEŃ PAPIESKI

Drugiego kwietnia w kolejną rocznicę śmierci uczciliśmy pamięć o błogosławionym Janie Pawle II. Mieszkańcy przedstawili piękny program artystyczny, który zaprezentowali również w kościele Parafialnym w Sośnicy.

27 MARCA PROGRAM PASYJNY

27 marca w naszym Domu mieszkancy przedstawili akademię na okoliczność Misterium Paschalnego.

12 MARCA WYJAZD DO MULTIKINA DO RZESZOWA

Mieszkańcy wraz z opiekunami pojechali do multikina na film komediowy "Last Minut", po seansie udali sie na zakupy w Milenium hall.

8 MARZEC 2013R

DZIEŃ KOBIET W NASZYM DOMU
W piątek 8 marca zgodnie z tradycją, uczciliśmy ŚWIĘTO KOBIET. Mieszkańcy wraz z naszym zespołem muzycznym przygotowali akademię z programem artystycznym na tę okazję oraz poczęstunek dla Pań. Mieszkańcy zaprezentowali gościnnie występ w Świetlicy wiesjkiej w Sośnicy na zaproszenie Sołtysa.

7 LUTY 2013

VIII MIEDZYPOWIATOWY TURNIEJ SZACHOWO- WARCABOWY W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W SOŚNICY
W turnieju wzięły udział Domy Pomocy Społecznej z Jarosławia, Przeworska, Moszczan, Huwnik, Rudy Różanieckiej, Sośnicy, MDPS z Przemyśla oraz DPS Zgromadzenia Braci Albertynów również z Przemyśla. Zwycięzcą gry w szachy został Zygmunt Biskup z DPS Sośnica, zdobywając główną nagrodę- Puchar Sarosty Jarosławskiego. drugie miejsce i Puchar Gminy Radymno zajął Rafał Kielar z DPS Jarosław, trzecie miejsce - Puchar Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie zdobył Wojciech Włoczewski z DPS Jarosław. Puchar Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Sośnicy- pierwsze miejsce w grze w warcaby otrzymał Jan Nowak- MDPS Przemyśl, drugie miejsce należało do Aleksandra Uliniarza - DPS Sośnica, a trzecie zajął Marian Kata DPS Ruda Różaniecka, którzy otrzymali Puchary Pracowników DPS Sośnica.
Nagrody ufundowali: starostwo Powiatowe w Jarosławiu, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Urząd Gminy Radymno, Dom Pomocy Społecznej w Sośnicy, INES spółka z o.o. z Budziwoja, Hurtownia owoców i warzyw "Krzyśpol". Nagrody wręczyli: Stanisław Sopel- Serketarz Powiatu Jarosławskiego, Mieczysław Kraus - PCRR Jarosław, Wiesław Strzępek - DPS w Sośnicy. w rozgrywkach sędziowali: sędzia szachowy - p.Wiesław Strzępek oraz sędzia warcabowy - p. Jan Łamarz.
Po zakończeniu rozgrywek odbyła sie zabawa taneczna z okazji walentynek.

DPS SOŚNICA W TELEWIZJI

http://twojatv.info/tag/zawody-szachowe-w-dps-sosnica/
Reportarz z turnieju szachowego w jarosławskiej telewizji internetowej "Twoja TV"

17 STYCZEŃ 2013R.

PRZEGLĄD KOLĘDNICZY W DPS HUWNIKI
Wyjazd mieszkańców naszego Domu na przegląd kolędniczy zorganizowany przez Dom Pomocy Społecznej w Huwnikach.

8 STYCZEŃ 2013R

WIECZÓR KOLĘD "MIKROFON DLA KAŻDEGO" ORAZ PODSUMOWANIE KONKURSU CZYSTOŚCI SAL
8 stycznia odbył się wieczór zorganizowany dla naszych miszkańców, podcza którego każdy miał możliwośc zaprezntowania swoich talentów wokalnych oraz znajomości kolęd. Został roztrzygnięty konkurs czystości sal, zwycięzcy otrzymali nagrody zachecające do dalszego angażowania się w dbanie o czystość.

6 GRUDZIEŃ 2012R.

MIKOŁAJKI W NASZYM DOMU

29 LISTOPAD 2012R.

GASTROTERAPIA

28 LISTOPAD 2012R.

VI EDYCJA PODKARPACKIEGO PRZEGLĄDU ARTYSTYCZNEGO "BĄDZMY RAZEM" W RZESZOWIE

22 LISTOPAD 2012R.

ZABAWA ANDRZEJKOWA W NASZYM DOMU

21 LISTOPAD 2012R.

XII PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ MIESZKAŃCÓW DOMÓW POMOCY SPOŁECZNEJ POWIATU JAROSŁAWSKIEGO

15 LISTOPAD 2012R.

WYJAZD NA ZABAWĘ ANDRZEJKOWĄ DO DPS W PRZEMYŚLU

11 LISTOPAD 2012R.

WYSTĘP NASZEGO ZESPOŁU Z ARTYSTYCZNYM PROGRAMEM NIEPODLEGŁOŚCIOWYM W ŚWIETLICY WIEJSKIEJ W ŚOŚNICY
Strona 7 z 26
«|  4  5  6  7  8  9  10  |»