Poniedziałek
16 grudnia 2019 r.
drukuj

Aktualności

Informacja z otwarcia ofert w przetargu na artykuły spożywcze

Warsztaty integracyjne w Rajskim

W dniach od 21.10.2019r. do 25.10.2019r. dziewięcioosobowa grupa mieszkańców wzięła udział w warsztatach integracyjnych w miejscowości Rajskie. W ramach pobytu mieszkańcy spacerowali po ścieżkach dydaktycznych poznając bieszczadzką florę i faunę. Mieszkańcy integrowali się z innymi uczestnikami podczas wieczorków tanecznych  i filmowych. Brali czynny udział w codziennych spotkaniach o charakterze religijnym (Msze św. Różaniec).  Odbył się również  wyjazd do Caritas Myczkowce, w ramach którego zobaczyliśmy Ogród Biblijny, Centrum Kultury Ekumenicznej im. św. Jana Pawła II w którym zwiedzaliśmy muzeum drewnianej architektury cerkiewnej oraz Mini Zoo. Serdeczne podziękowania dla Caritas Archidiecezji Przemyskiej za zaproszenie  i ciekawe przeprowadzenie warsztatów  oraz rekolekcji składają Mieszkańcy wraz z opiekunami.

XV Spartakiada Sportowa Domów Pomocy Społecznej w Huwnikach

 W dniu 29.08.2019r. grupa mieszkańców reprezentowała Nasz Dom w XV Spartakiadzie Sportowej Domów Pomocy Społecznej w Huwnikach. Uczestnicy  rywalizowali w następujących konkurencjach takich jak: slalom, rzut woreczkami do hula - hop , rzut piłką do kosza, rzut lotkami do tarczy, rzut piłką lekarską. Na zakończenie spartakiady odbyła się wspólna zabawa taneczna.  

Wyjazd do Starzawy

W dniu 18.07.2019r. mieszkańcy Naszego Domu wybrali się do Gospodarstwo Rybackiego w Starzawie. Mile spędzili czas spacerując oraz podziwiając przyrodę, chętni mieszkańcy łowili ryby. Wycieczka zakończyła się wspólnym grillowaniem.

Warsztaty Plastyczne w MDPS w Przemyślu

18 czerwca 2019 roku mieszkańcy naszego Domu wzięli udział w II Warsztatach Plastycznych  zorganizowanych przez MDPS w Przemyślu. W trakcie warsztatów uczestnicy mieli okazję poznać nowe techniki plastyczne i samodzielnie wykonać ciekawe prace. Po zajęciach odbyła się zabawa integracyjna przy grillu.

XVI Międzypowiatowy Turniej Piłki Nożnej mieszkańców DPS

W dniu 12 czerwca 2019  roku, już po raz szesnasty, w naszym Domu odbył się Międzypowiatowy Turniej Piłki Nożnej. W tym roku gościliśmy 6 drużyn  z Domów Pomocy Społecznej z Jarosławia, Huwnik, Moszczan, Wysocka, MDPS Przemyśl oraz DPS  Zgromadzenia Braci Albertynów  z Przemyśla. Pierwsze miejsce w rozgrywkach zajęła drużyna DPS Jarosław, drugie DPS Sośnica, trzecie Miejski DPS w Przemyślu. Turniej rozegrany został pod honorowym patronatem Starosty Jarosławskiego, który udzielił wsparcia rzeczowego w postaci ufundowania upominków dla uczestników oraz pucharów. Ponadto puchar i upominki ufundował Wójt Gminy Radymno. Po rozgrywkach wszyscy uczestnicy świetnie bawili się przy muzyce na świeżym powietrzu.

Dzień Kobiet

W dniu 8.03.2019r. w Naszym domu odbyła się akademia z okazji Dnia Kobiet. Z tej okazji zespół ,, Na Wesołej Fali ‘’zaprezentował program muzyczno-słowny, w którym  przedstawił w sposób humorystyczny codzienne, skomplikowane relacje damsko- męskie.

Turniej Szachowo-Warcabowy 2019

Dnia 27 lutego 2019 roku w Naszym Domu odbył się XIV Turniej Szachowo- Warcabowy pod honorowym  patronatem Starosty Jarosławskiego Tadeusza Chrzana. W zawodach rywalizowali ze sobą przedstawiciele ośmiu Domów Pomocy Społecznej z Moszczan, Wysocka, Rudy Różanieckiej, Jarosławia, Przemyśla ( MDPS, DPS im. św. Brata Alberta) oraz drużyna gospodarzy. Puchary Starosty za rozgrywki  szachowe zdobyli przedstawiciele   domów  w : Wysocku  ( 1 miejsce), Jarosławiu  ( 2 miejsce) , Sośnicy ( 3 miejsce ).
 Puchar Wójta Gminy Radymno za 1 miejsce w rozgrywkach otrzymał reprezentant Sośnicy; kolejno 2 i 3 miejsce zajęli reprezentanci Domu im. św. Brata Alberta w Przemyślu i Rudy Różanieckiej. Wszyscy uczestniczy otrzymali podarunki ufundowane przez Starostę Jarosławskiego Tadeusza Chrzana  oraz Wójta Gminy Radymno Bogdana Szylara. Po zakończeniu rozgrywek uczestnicy bawili się na zabawie tanecznej. 
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy !

Akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Uroczyste obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości stały się udziałem również mieszkańców naszego Domu, zresztą nie tylko.  Już 9 listopada w świetlicy DPS odbyła się akademia w której udział wzięły dzieci z parafialnego przedszkola, młodzież ze Szkoły Podstawowej w Sośnicy oraz mieszkańcy Domu. Wydarzenia sprzed lat, przeplatane pieśniami i piosenkami nawiązującymi do tematyki wolnościowej, bohaterskie czyny a także ludzie, którzy dla wyzwolenia Ojczyzny nie szczędzili sił, zdrowia i często życia – wszystko to znalazło odbicie w obszernym montażu słowno - muzycznym zaprezentowanym licznie zgromadzonym mieszkańcom i pracownikom Domu. Nic dziwnego, że zarówno młodzi, jak i sędziwi artyści obdarowani zostali gromkimi oklaskami.  Warto dodać, że 11 listopada patriotyczny program powtórzono w świetlicy wiejskiej dla mieszkańców Sośnicy.

Warsztaty Integracyjne Caritas - Rajskie

W dniach od 22.10 do 26.10. 2018 r. sześcioosobowa  grupa mieszkańców wzięła udział w Warsztatach integracyjnych Caritas w  miejscowości Rajskie. W ramach pobytu odbyły się warsztaty fryzjerskie, które cieszyły się dużym zainteresowaniem, warsztaty patriotyczne inspirowane programem ,, Twoja twarz brzmi znajomo’’, wieczorki filmowe i taneczne, szkolenie prowadzone przez pracowników projektu ,, Nawigator’’, podczas których osoby niepełnosprawne wzbogaciły wiedzę na temat instytucji wspierające osoby tego typu.  Odbył się również  wyjazd do Caritas Myczkowce, w ramach którego zobaczyliśmy Ogród Biblijny, Centrum Kultury Ekumenicznej im. św. Jana Pawła II w którym zwiedzaliśmy muzeum drewnianej architektury cerkiewnej oraz Mini Zoo. Serdeczne podziękowania dla Caritas Archidiecezji Przemyskiej za zaproszenie  i ciekawe przeprowadzenie warsztatów  oraz rekolekcji składają Mieszkańcy wraz z opiekunami.

Mieszkańcy DPS-u posadzili drzewka

19 październik br. był wyjątkowym dniem dla całej społeczności Domu Pomocy Społecznej w Sośnicy. Tego dnia mieszkańcy Domu wraz z pracownikami dokonali nasadzeń 100 drzewek w ramach akcji „100 drzew na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę” Inicjatorem akcji w powiecie był Starosta Jarosławski Tadeusz Chrzan, który odpowiedział na program wdrażany przez Samorząd Województwa Podkarpackiego, mający na celu nasadzenie stu drzew miododajnych na setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Dom Pomocy Społecznej w Sośnicy otrzymał 100 drzew, wśród których znalazły się klony, akacje, grusze, śliwy, jabłonie i wiśnie. Uroczystej inauguracji nasadzeń dokonali: w imieniu starosty jarosławskiego Pan Marek Kisielewicz, Członek Zarządu, Wójt Gminy Radymno Pan Bogdan Szylar, Radna Gminy Radymno Pani Małgorzata Lichwa, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Sośnicy Pani Joanna Szałyga. Wydarzeniu nadano niezwykle uroczystego charakteru. Kapelan DPS ksiądz Stefan Kołodziej poświęcił drzewka i pobłogosławił wszystkich zaangażowanych w tę ideę, natomiast Dyrektor Domu Joanna Szałyga podkreśliła, że ta wspaniała inicjatywa ma podwójny wymiar. Z jednej strony tworzy się żywe pomniki upamiętniające 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, a z drugiej wyraża troskę o środowisko naturalne, o bioróżnorodność i rozwój pszczelarstwa poprzez sadzenie drzew miododajnych. Akcja sadzenia drzewek znalazła bardzo pozytywny odbiór. Mieszkańcy i pracownicy czynnie włączyli się w prace, mogli samodzielnie posadzić drzewko, a następnie udekorować je tabliczką z własnym imieniem. Nasadzeń dokonali również przybyli goście i tak w pobliżu Domu pięknie prezentują się drzewka, a na nich widnieją imiona Marek, Bogdan, Tadeusz, Małgorzata, Stefan, Joanna, Ryszard, Roman, Julian … Mamy nadzieję, że za jakiś czas drzewka dadzą wiele korzyści dla pszczół i mnóstwo smakowitych owoców dla mieszkańców Domu.

XV Międzypowiatowy Turniej Piłki Nożnej Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej

W dniu 21 czerwca 2018 r. na terenie naszego Domu został rozegrany XV Międzypowiatowy Turniej Piłki Nożnej Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej. W Turnieju wzięło udział osiem drużyn z trzech powiatów, tj.  z Sośnicy, Jarosławia, im. Św. Brata Alberta z Przemyśla, Moszczan, Wysocka, Rudy Różanieckiej, Huwnik oraz Miejski DPS z Przemyśla. Turniej rozegrany został pod honorowym patronatem Starosty Jarosławskiego, który udzielił wsparcia przy jego organizacji w postaci ufundowania upominków dla uczestników oraz pucharów. Ponadto puchar i upominki ufundował Wójt Gminy Radymno. Pierwsze miejsce w rozgrywkach zajęła drużyna DPS w Rudzie Różanieckiej, drugie DPS w Jarosławiu, trzecie Miejski DPS w Przemyślu. Po wyczerpujących zmaganiach, na miarę trwających mistrzostw świata i podsumowaniu zawodów, wszyscy uczestnicy świetnie bawili się przy muzyce na świeżym powietrzu. Jubileuszowy Turniej przeszedł do historii Domu jako bardzo udany.

Kulig w Radawie

W dniu 13.02.2018r. mieszkańcy  naszego Domu uczestniczyli w kuligu zorganizowanym wspólnie z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Moszczanach. Program kuligu zawierał przejażdżkę saniami, ciepły posiłek,  zabawy na śniegu,  lepienie bałwana.  W kuligu towarzyszyli nam Dyrektorzy naszych Domów. Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę i miłą atmosferę kolegom i koleżankom z Moszczan.

Turniej Szachowo-Warcabowy

Dnia 7 lutego 2018 roku w Naszym Domu został zorganizowany XIII Turniej Szachowo-Warcabowy, którego honorowym patronem był tradycyjnie Starosta Jarosławski Tadeusz Chrzan. Mieliśmy zaszczyt gościć przedstawicieli Domów Pomocy Społecznej z Moszczan, Wysocka, Jarosławia, Przemyśla i Rudy Różanieckiej. W rozgrywkach szachowych I Miejsce zajął Pan Antoni Ptasznik (mieszkaniec DPS w Wysocku), II i III Miejsce zajęli kolejno Pan Paweł Nastaj i Pan Józef Cwynar  (mieszkańcy DPS w Sośnicy). Natomiast w rozgrywkach Warcabowych laureatem I Miejsca został Pan Ryszard Turczyński (mieszkaniec DPS w Wysocku), II Miejsce zajął Emil Bis (mieszkaniec DPS w Rudzie Różanieckiej) i III Miejsce Pan Dariusz Nadziak (mieszkaniec DPS w Przemyślu). Fundatorami nagród oraz upominków byli Starosta Jarosławski Tadeusz Chrzan oraz Wójt Gminy Radymno Bogdan Szylar. Po zakończeniu rozgrywek wszyscy wzięli udział w zabawie walentynkowej. Naszym Gościom serdecznie dziękujemy za przybycie oraz za wspólną zabawę. 

Wizyta Świętego Mikołaja

ZMIANA NUMERU TELEFONU

UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE ULEGŁ ZMIANIE NUMER TELEFONU STACJONARNEGO DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W SOŚNICY.

AKTUALNY NUMER TO:  16 733 20 80

Warsztaty Integracyjne Caritas

W dniach od 02.10 do 7.10. 2017 r. sześcioosobowa  grupa mieszkańców wzięła udział w Warsztatach integracyjnych Caritas w miejscowości Rajskie.
W ramach pobytu odbywały się zajęcia warsztatowe
z "Twoją TV"  Lokalną Telewizją  z Jarosławia, w czasie których uczestnicy poznali zasady tworzenia programów telewizyjnych oraz krótkich form filmowych, zajęcia kulinarne,gry i zabawy terenowe, wieczorki filmowe i taneczne. Uczestniczyliśmy także w wyjeździe do Caritas Myczkowce, w ramach którego zobaczyliśmy Ogród Biblijny, Centrum Kultury Ekumenicznej im. św. Jana Pawła II, w którym zwiedzaliśmy muzeum drewnianej architektury cerkiewnej oraz Mini Zoo. Serdeczne podziękowania dla Caritas Archidiecezji Przemyskiej za zaproszenie i ciekawe przeprowadzenie warsztatów składają Mieszkańcy wraz z opiekunami. 

10-lecie Domu Pomocy Społecznej w Sośnicy

W dniu 13 września w naszym Domu uczciliśmy jubileusz 10-lecia pobytu w Sośnicy. Z tej okazji Pani Dyrektor przypomniała okoliczności przeprowadzki, podsumowała zmiany jakie nastąpiły na przestrzeni lat… Odbyło się przedstawienie artystyczne zespołu „Na wesołej fali” przygotowane specjalnie na  tę okoliczność. Skecze pokazujące życie Domu z przymrużeniem oka rozbawiły Mieszkańców i pracowników do łez.

Spotkanie Rodzin 2017

W dniu 26 sierpnia 2017r. w naszym Domu odbyło się tradycyjne coroczne „Spotkanie rodzin”. Jak co roku spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą w naszej kaplicy, po czym odbyło się przedstawienie artystyczne zespołu „Na wesołej fali” . Piękna pogoda pozwoliła na spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Spacery i  rozmowy umilały czas naszym Mieszkańcom i ich Gościom przez długi czas. Podczas spotkania można było podziwiać i zaopatrzyć się w dzieła wykonane przez Mieszkańców przy pomocy pań terapeutek. Piękne rękodzieła cieszyły się dużą popularnością wśród przybyłych Gości i z pewnością będą stanowić miłą pamiątkę z tegorocznego spotkania.Wszystkim przybyłym Gościom dziękujemy za obecność i wspólnie spędzony czas!

XIV Międzypowiatowy Turniej Piłki Nożnej Domów Pomocy Społecznej, Sośnica 2017

6 lipca 2017 roku, już po raz czternasty, w naszym Domu został rozegrany Międzypowiatowy Turniej Piłki Nożnej. Przybyli Goście z Domów Pomocy Społecznej z Jarosławia, Rudy Różanieckiej, Huwnik, Moszczan, Wysocka oraz Zgromadzenia Braci Albertynów                              z Przemyśla. Po kilkugodzinnych rozgrywkach, na I miejscu uplasowała się drużyna z Rudy Różanieckiej, która zdobyła puchar Starosty Jarosławskiego. Drugie miejsce i puchar Wójta Gminy Radymno otrzymał zespół Domu Pomocy Społecznej z Jarosławia, natomiast z rąk Dyrektora PCPR w Jarosławiu, puchar za trzecie miejsce otrzymała drużyna gospodarzy. Jak co roku, w organizacji Turnieju wsparcia udzielił Starosta Jarosławski Pan Tadeusz Chrzan, który objął zawody honorowym patronatem i ufundował dla zawodników puchary oraz upominki. Nie zawiódł również Wójt Gminy Radymno Pan Bogdan Szylar, który osobiście wręczył zwycięskiej drużynie ufundowany przez siebie puchar. Ponadto w organizacji Turnieju pomogły Firmy, San Pajda Jarosław oraz Mrówka Jarosław,    a także OSP Sośnica. Wszystkim Gościom oraz Sponsorom dziękujemy za udział w naszej inicjatywie. 
Strona 1 z 27
«|  1  2  3  4  5  6  7  |»