Piątek
29 maja 2020 r.
drukuj

Aktualności z roku 2013

POŻEGNANIE STAREGO ROKU

W naszym Domu odbyła się Zabawa Sylwestrowa na zakonczenie starego roku i powitanie nowego 2014!

"Z KOLĘDĄ U NAS I U SĄSIADÓW"

Program kolędniczy w wykonaniu zespołu "Na Wesołej Fali"

TURNIEJ "JAKA TO KOLĘDA"

Turniej "Jaka to kolęda"połaczony ze wspólnym kolędowaniem.

SPOTKANIE OPŁATKOWE

W dniu wigilii odbyło się spotkanie opłatkowe poprzedzające wieczerzę wigilijną. na spotkaniu byli obecni zarówno mieszkancy jak i pracownicy. Wszyscy składjąc sobie życzenia łamali sie opłatkiem.

IMIENINY MIESIĄCA

MIKOŁAJKI

Do mieszkańców naszego Domu przyjechał św Mikołej z workiemj pełnych prezentów prezentami dla tych grzecznych i tych który równiez się starali ;)

Zabawa Andrzejkowa w Naszym Domu

Do Sośnicy przyjechały delegacje mieszkańców wraz z opiekunami sześciu zaprzyjaznionych Domów tj; DPSMoszczany, DPS Huwniki, DPS Ruda Różaniecka, DPS Przeworsk, DPS Jarosław oraz DPS Zgromadzenia Braci Albertynów w Przemyślu

Zabawa Andrzejkowa w SPZOZ Jarosław

Wyjazd Zespołu oraz mieszkańców na zabawę andrzejkową do SP ZOZ

Zabawa Andrzejkowa w Przemyślu

Wyjazd delegacji mieszkańców naszego Domu na zabawę andrzejkowa organizowaną przez Dom Pomocy Społecznej Zgromadzenia Braci Albertynów w Przemyślu.

Powiatowy Przegląd Twórczości Domów Pomocy Społecznej w Jarosławiu

Udział zespołu "Na Wesołej Fali" w Poiiatowym Przeglądzie Twórczości Domów Pomocy Społecznej w Jarosławiu. grupa artystów z naszedo Domu zaprezentowała program pt; "Nasza Klasa".
Milą niespodzianką było uczczenie jubileuszu osiemdziesieciolecia naszego mieszkańca Pana Ryszarda Magdziarza przez władze powiatu z Starosta Jerzym Batyckim na czele.

PodkarpackieŚwięto Niepełnosprawnych "Razem Piękniej"

Wyjazd do Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie na coroczną imprezę pt;" Razem Piękniej" gdzie grupa naszych mieszkańców zaprezentowała  jeden ze swoich popisowych występów a mianowicie program cygański.

Obchody 95 Rocznicy odzyskania Niepodległosci

W niedzielę 10.11 mieszkańcy naszego Domu zaprezentowali program artystyczny na cześć obchodów kolejnej rocznicy Święta Niepodległosci w Świetlicy wiejskiej w Sośnicy.

07.11.2013 Obchody 95 Rocznicy Odzyskania Niepodległości

W naszym Domu obchodziliśmyświeto odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tę 95 rocznice uczciliśmy akademią przedstawiona przez naszych mieszkańców.

10 - 11.10 Turniej Tenisa Stołowego

 W dniach 10 - 11.10 w naszym Domu miały miejsce rozgrywki w ramach Turnieju Tenisa Stołowego Mieszkańców DPS Sośnica. W zawodach brało udział dziewięciu mieszanców. Pierwszego dnia odbyły sie rozgrywki eliminacyjne, a drugiego finał oraz rozdanie nagród. Zawody te cieszą się wsród mieszkanców duża popularnością wsród zarówno graczy jak i kibicujących.

Wyjazd do Multikina na film Wałęsa człowiek z nadziei"

Święto "Pieczonego ziemniaka"

Korzystając z uroków jesieni zorganizowaliśmy na terenie DPS impreze plenerową. Święto "Pieczonego Ziemniaka" było świetną okazją do spotkań przy ognisku, wspólnych śpiewów oraz rozmóww gronie przyjaciół.

XII Obchody Ogólnego Dnia Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie "Schizifrenia Otwórzcie Drzwi"

20.09. III Jarmark Benedyktyński w Jarosławiu

17.09. Imieniny miesiąca

10.09. XVOlimpiada Sportowa Niepełnosprawnych CARITAS w Rzeszowie

ZJAZD RODZIN

W sobotę 24 sierpnia odbył się zjazd rodzin. Przybyło wielu gości, których przyjęliśmy uroczyscie tego szczególnego dnia dla naszych mieszkanców. Grupa mieszkańców przedstawiła program artystyczny.

Międzypowiatowa Spartakiada Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej w Huwnikach

Drużyna reprezentująca Mieszkańców Naszego Domu wzięła udział w różnych dyscyplinach sportowych podczas tegorocznej Spartakiady. Przywieźli stamtąd wiele nagród w tym złoty medal w rzucie woreczkiem do obręczy. po zakończeniu wszystkich konkurencji odbyła się zabawa taneczna dla uczestników zawodów.

Jarmark sztuki Ludowej " PRUCHNICKIE SOCHACZKI"

Osiemnastego sierpnia nasi mieszkańcy wyjkechali na zaproszenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Pruchniku. Po kiermaszu odbyła się zabawa na terenie ŚDS.

Wycieczka do Krakowa

DZIEŃ SPORTU

Dzień Sportu w naszym domu. Rozgrywki w siatkówkę i dwa ognie. Zajęcia ogranizowane w ramach przygotowania do Spartakiady Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej.

WYCIECZKA ROWEROWA DO RADYMNA

Kolejna z serii wycieczek rowerowych odbyła sie w czwartek 18 lipca. mieszkańcy pod opieką pracowników udali się nad zalew ZEK w Radymnie.

PODSUMOWANIE KONKURSU CZYSTOŚCI SAL ORAZ GRILLOWANIE

Na terenie zakładu odbyła sie wewnetrzna impreza zorganizowana dla mieszkańców, krórzy bawili się przy muzyce oraz wspólnym grillowaniu. w ramach rozstrzygniecia konkursu czystości sal, rozdano nagrody.

IMIENINY MIESIĄCA

OBCHODY 10 LECIA ORKIESTRY DĘTEJ ORAZ KLUBU SPORTOWEGO W SOŚNICY

W imprezie integracyjnej wzięli udział mieszkancy naszego Domu. uroczystości uświetnił nasz zespół wokalny, a w ramach kiermaszu zaprezentowano prace artystyczne wykonane w naszych pracowniach, w tym m.in.: odlewy gipsowe i z masy solnej, kwiaty i ozdoby z krepiny oraz bibuły, rozmaite wytwory wykonane metodą decupage.

WYCIECZKA DO "ARBORETUM BOLESTRASZYCE"

Mieszkańcy wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę rowerową do Bolestraszyc. Celem wyprawy było zwiedzanie ogrodu botanicznego "Arboretum Bolestraszyce.

FESTIWAL TAŃCA W SIENIAWIE 26 CZERWCA

Dnia 26 czerwca nasi mieszkańcy na zaproszenie Srodowiskowego Domu Samopomocy w Sieniawie wzięli udział w Festiwalu Tańca

17-18.06 WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO

9.06 "INTEGRACJA W ŁAŃCUCIE"

W niedzielę 9.06 w Łańcucie odbył się XII Rodzinny Piknik Integracyjny. Siedmioro naszych mieszkańców wraz z opiekunami wzięło udział w imprezie. Całe to wydarzenie rozpoczęło się mszą św w kościele farnym. Po niej organizatorzy zaprosili zebranych na biosko przy ZST, tam odbyły sie koncerty, zabawy i konkursy a także poczestunek.

5-7.06.2013 MIĘDZYNARODOWA LIGA PIŁKI NOŻNEJ SENI CAP

Liga SENI Cup organizowana jest przez Stowarzyszenie na Rzecz Opieki Długoterminowej i Pomocy Społecznej „Dom Pod Słońcem” w Toruniu od 2001. Partnerem, a także głównym sponsorem turnieju, który, od początku wspiera Stowarzyszenie w działaniach są Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych SA w Toruniu.
Wydarzenie miało miejsce w Czarnej koło Dębicy. Drużyna piłkarska z naszego Domu w tym roku również wzieła udział w rozgrywkach Piłki Nożnej, zdobywając zaszczytne czwarte miejsce.
 Liga jest dowodem dla innych niepełnosprawnych, że trzeba mieć pasje – np. sportowe, o które można dbać, rozwijać i realizować

4.06 TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO W DPS RUDZIE RÓŻANIECKIEJ

X MIĘDZYPOWIATOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DOMÓW POMOCY SPOŁECZNEJ I ŚRODOWISKOWYCH DOMÓW SAMOPOMOCY "SOŚNICA 2013"

28 Maja odbył się X Międzypowiatowy Turniej Piłki Nożnej Domów Pomocy Społecznej i Środowiskowych Domów Samopomocy "Sośnica 2013". Na terenie naszego Domu miły miejsce rozgrywki piłki nożnej pomiędzy drużynami z DPS i ŚDS. Łącznie udział wzieło 11 drużyn w tym 3 kibicujące. Goscie przybili do nas: DPS Jarosław, DPS Moszczany, DPS Piskorowice, DPS zgromadzenia Braci Albertynów z Przemyśla, ŚDS Jarosław, ŚDS Sieniawa oraz ŚDS Cieszanów.

                   W kategorii Domów Pomocy Społecznej
I miejsce –Puchar  Starosty Powiatu   Jarosławskiego -  otrzymała reprezentacja DPS Jarosław 
II miejsce –Puchar  Wójta Gminy Radymno  - otrzymała reprezentacja DPS Ruda Różaniecka
  
  
III miejsce – Puchar Dyrektora PCPR Jarosław -   otrzymała reprezentacja DPS Sośnica
   

                           W kategorii Środowiskowych  Domów Samopomocy:

I miejsce -Puchar Dyrektora DPS Sośnica  otrzymał ŚDS z Sieniawa
 
II  miejsce - Puchar Pracowników DPS Sośnica otrzymał ŚDS z Jarosławia 
III miejsce -Puchar Pracowników DPS Sośnica otrzymał ŚDS z Cieszanowa.

 Pracownicy DPS Sośnica ufundowali też puchary dla najaktywniejszych kibiców oraz najlepszego strzelca. Najaktywniejszymi kibicami zostały ogłoszone kobiety z DPS Moszczany, a najlepszym strzelcem, Pan  Edward Olejarz z DPS Ruda Różaniecka   Prezes INES Sp. z.o.o  ufundował Puchar dla wyjątkowej drużyny, który otrzymali zawodnicy z DPS Piskorowice  oraz puchar za wyjątkowy indywidualny udział, który otrzymał Pan Andrzej Janiczek z DPS Ruda Różaniecka  
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez Prezesa INES Sp. z.o.o.. Wśród fundatorów imprezy  jest również Pan Krzysztof Guzowski z Hurtowni owoców i warzyw "KrzyśPol". Podczas rozgrywek sędziował Piotr Kłos. Po zawodach  wszyscy uczestnicy   razem spożyli obiad , wzięli  udział we wspólnym grilowaniu i   zabawie tanecznej na boisku przy naszym Domu.

IV MIĘDZYNARODOWY PRZEGLĄD UMIEJETNOŚCI ARTYSTYCZNYCH DOMÓW POMOCY SPOŁECZNEJ "PUMA 2013"

Przegląd Umiejetności Artystycznych Domów Pomocy Społecznej PUMA 2013 miał charakter miedzynarodowy. W czasie trzech dni widzowie mieli okazję zobaczyć występy zespołów z Polski oraz z zza granicy, którzy zaprezentowali przygotowane przez siebie inscenizacje.
Nasi mieszkańcy jako Zespół " NA WESOŁEJ FALI" przedstawili skecz pt: "Nasza Klasa" - na wyraz walki z sloganem "za moich czasów tego nie było" - artyściwcielili się w postacie dzieci. Widzowie byli zachwyceni, czego dowodem były liczne brawa oraz reakcje podczas wytępu.

http://www.nasze-sprawy.nazwa.pl/docs/94/94_pdf_16.pdf

5 MAJ OBCHODY 222 ROCZNICY KONSTYTUCJI

22- 25 KWIECIEŃ TURNUS REKOLEKCYJNO- WYPOCZYNKOWY

W dniach 22- 25 kwietnia odbył się Turnus Rekolekcyjno - Wypoczykowy w miejscowości Rajskie położonej nad Zalewem Solińskim w Bieszczadach. W wyjeżdzie wzieło udział siedmioro naszych mieszkańców wraz z opiekunką. Podczas tego kilkudniowego turnusu organizowanego przez Caritas, codziennie odprawiane były msze św. z naukami rekolekcyjnymi. Czas spędzano na wspólnym rozważaniu Pisma Świętego, przedstawiano skecze, uczestnicy brali udział w konkursach plastycznych, odbywały się krajoznawcze spacery nad Zalew Soliński. Nasi mieszkańcy powrócili w świetnych nastrojach , a czas spędzony w  Rajskiem uważają za bardzo udany. 

18 KWIECIEŃ OTWARCIE SEZONU WIOSENNEGO

W czwartek 18 kwietnia miała miejsce impreza plenerowa dla mieszkańców. Sezon wiosenny rozpoczeliśmy mile sędzając czas przy grillu, występie zespołu muzycznego oraz tańcach. Piękna pogoda i dobre nastroje nie opuszczały nas w tym dniu.

4 KWIECIEŃ IMIENINY MIESIĄCA

Impreza dla mieszkańców. Solenizanci z miesięcy: luty, marzec, kwiecień obchodzili w tym dniu swoje święto.

2 Kwietnia DZIEŃ PAPIESKI

Drugiego kwietnia w kolejną rocznicę śmierci uczciliśmy pamięć o błogosławionym Janie Pawle II. Mieszkańcy przedstawili piękny program artystyczny, który zaprezentowali również w kościele Parafialnym w Sośnicy.

27 MARCA PROGRAM PASYJNY

27 marca w naszym Domu mieszkancy przedstawili akademię na okoliczność Misterium Paschalnego.

12 MARCA WYJAZD DO MULTIKINA DO RZESZOWA

Mieszkańcy wraz z opiekunami pojechali do multikina na film komediowy "Last Minut", po seansie udali sie na zakupy w Milenium hall.

8 MARZEC 2013R

DZIEŃ KOBIET W NASZYM DOMU
W piątek 8 marca zgodnie z tradycją, uczciliśmy ŚWIĘTO KOBIET. Mieszkańcy wraz z naszym zespołem muzycznym przygotowali akademię z programem artystycznym na tę okazję oraz poczęstunek dla Pań. Mieszkańcy zaprezentowali gościnnie występ w Świetlicy wiesjkiej w Sośnicy na zaproszenie Sołtysa.

7 LUTY 2013

VIII MIEDZYPOWIATOWY TURNIEJ SZACHOWO- WARCABOWY W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W SOŚNICY
W turnieju wzięły udział Domy Pomocy Społecznej z Jarosławia, Przeworska, Moszczan, Huwnik, Rudy Różanieckiej, Sośnicy, MDPS z Przemyśla oraz DPS Zgromadzenia Braci Albertynów również z Przemyśla. Zwycięzcą gry w szachy został Zygmunt Biskup z DPS Sośnica, zdobywając główną nagrodę- Puchar Sarosty Jarosławskiego. drugie miejsce i Puchar Gminy Radymno zajął Rafał Kielar z DPS Jarosław, trzecie miejsce - Puchar Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie zdobył Wojciech Włoczewski z DPS Jarosław. Puchar Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Sośnicy- pierwsze miejsce w grze w warcaby otrzymał Jan Nowak- MDPS Przemyśl, drugie miejsce należało do Aleksandra Uliniarza - DPS Sośnica, a trzecie zajął Marian Kata DPS Ruda Różaniecka, którzy otrzymali Puchary Pracowników DPS Sośnica.
Nagrody ufundowali: starostwo Powiatowe w Jarosławiu, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Urząd Gminy Radymno, Dom Pomocy Społecznej w Sośnicy, INES spółka z o.o. z Budziwoja, Hurtownia owoców i warzyw "Krzyśpol". Nagrody wręczyli: Stanisław Sopel- Serketarz Powiatu Jarosławskiego, Mieczysław Kraus - PCRR Jarosław, Wiesław Strzępek - DPS w Sośnicy. w rozgrywkach sędziowali: sędzia szachowy - p.Wiesław Strzępek oraz sędzia warcabowy - p. Jan Łamarz.
Po zakończeniu rozgrywek odbyła sie zabawa taneczna z okazji walentynek.

DPS SOŚNICA W TELEWIZJI

http://twojatv.info/tag/zawody-szachowe-w-dps-sosnica/
Reportarz z turnieju szachowego w jarosławskiej telewizji internetowej "Twoja TV"

17 STYCZEŃ 2013R.

PRZEGLĄD KOLĘDNICZY W DPS HUWNIKI
Wyjazd mieszkańców naszego Domu na przegląd kolędniczy zorganizowany przez Dom Pomocy Społecznej w Huwnikach.

8 STYCZEŃ 2013R

WIECZÓR KOLĘD "MIKROFON DLA KAŻDEGO" ORAZ PODSUMOWANIE KONKURSU CZYSTOŚCI SAL
8 stycznia odbył się wieczór zorganizowany dla naszych miszkańców, podcza którego każdy miał możliwośc zaprezntowania swoich talentów wokalnych oraz znajomości kolęd. Został roztrzygnięty konkurs czystości sal, zwycięzcy otrzymali nagrody zachecające do dalszego angażowania się w dbanie o czystość.