Sobota
30 maja 2020 r.
drukuj

Aktualności z roku 2015

Zdobycie głównej nagrody na scenie Pałacu Kultury Zagłębia

30.09.2015r. zespół Na Wesołej Fali zaprezentował się podczas VI Międzynarodowego Przeglądu Umiejętności Artystycznych Amatorskich Zespołów Seniorów i Osób Niepełnosprawnych PUMA 2015organizowanym przez Dom Pomocy Społecznej " Pod Dębem" w Dąbrowie Górniczej oraz Stowarzyszenie Przyjaciół DPS " Pod Dębem" w Dąbrowie Górniczej. W festiwalu wystapiło 60 zespołów z Polski, Słowacji, Litwy i Czech. Grupa z Sośnicy przdstawiła swój program pt: " Grunt to rodzinka" - wizerunek wielopokoleniowej rodziny w kabaretowym wydaniu. Przezabawne komplikacje z życia rodzinnego połączone z piosenkami przyniosły naszym artystom główną nagrodę! 

Dzień Seniora w Walawie

Spotkanie Rodzin

W sobotę 19 września gościliśmy rodziny i bliskich naszych mieszkańców, którzy przyjechali na coroczne Spotkanie Rodzin organizowane na terenie Domu. Goście przybyli licznie na zaproszenie, wszyscy mieli okazję uczestniczyć w uroczystej mszy św. a także obejrzeć program artystyczny przedstawiony przez zespół Na Wesołej Fali. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i zaczęcamy do częstych odwiedzin, gdyż jak powiedział Św. Jan Paweł II (Karol Wojtyła) " Rodzina Bogiem śilna staje sie siłą człowieka i całego narodu." 

Święto pieczonego ziemniaka

Pożegnaliśmy lato ogniskiem i wspólnym śpiewem przy pieczeniu ziemniaków i kiełbasek 

V Jarmark Benedyktyński

11 września wzięliśmy udział w dorocznym pikniku w Opactwiew Jarosławiu, gdzie zaprezentowaliśmy program artystyczny w stylu country.

Grill i wędkowanie na stawach w Sośnicy

Eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Seni

Wycieczka rowerowa do Arboretrum w Bolestraszycach

Wycieczki rowerowe po okolicy oraz nad ZEK

Wycieczka do Zakopanego

Powitanie lata - ognisko

Turniej Tenisa Stołowego w Rudzie Różanieckiej

XII Turniej Piłki Nożnej Mieszkańców DPS i ŚDS w Sośnicy

Rozpoczęcie sezonu na grillowanie

W kwietniu rozpoczeliśmy sezon grilowania oraz biesiadowania przy ognisku. Spotkaniom tym towarzyszy muzyka, wspolne śpiewanie oraz oczywiście dobra zabawa 

IMIENINY MIESIĄCA

Gastroterapia

W ramach zajęć z gastroterapii przeprowadzono naukę pieczenia przez mieszkańców gofrów, chrustu i ciastek bezowych. W miesiącu marcu raz w tygodniu mieszkańcy sporządzali sok z jabłek oraz marchwi.

Wycieczka do Przemyśla

Mieszkańcy odwiedzili Seminarium Duchowne w Przemyślu

II Turniej Tenisa Stołowego

Dziewiatego kwietnia odbył sie drugi turniej tenista stołowego Domu Pomocy Społecznej w Sośnicy

X Rocznica Śmierci Papieża Polaka

Montaż - słowno muzyczny upamiętniający 10 rocznicę śmierci JAna Pawła II

"Godzinki o Męce Pańskiej"

Zespół "NA Wesołej Fali" przedstawił program pasyjny pt; " Godzinki o Męce Pańskiej" w kościele parafialnym w Sośnicy

Powitanie wiosny

Konkurs na kartkę wielkanocną

Dnia 11. 03.2015 r.  odbył się konkurs dla mieszkańców Naszego Domu  na wykonanie ,,Najciekawszej kartki wielkanocnej”. W konkursie czynny udział  wzięło   32 mieszkańców. Nagrody w konkursie otrzymali: I miejsce: Roman Wójcik, II miejsce: Irena Żminkowska, III miejsce: Wanda Nowosiad. Wyróżnienia za wykonane prace otrzymali: Sabina Fedczak, Dariusz Sałata, Irena Lipczyńska.

WAŻNE! ZMIANA DANYCH KONTAKTOWYCH

 AKTUALNY ADRES :DOM POMOCY SPOŁECZNEJ W SOŚNICY UL. ZAMKOWA 10, 37-550 RADYMNO

Gazetka mieszkańców ,, Nasz Dom"

W roku bieżącym reaktywowano wydawanie gazetki mieszkańców pt. ,,Nasz Dom”. Gazetka jest dwumiesięcznikiem redagowanym przez zespól w składzie:  Ryszard Magdziarz, Dariusz Sałata, Tadeusz Michalski, Piotr Kawecki, Stanisław Kędzior. W dniu 2. 03.2015 r. odbyło się uroczyste spotkanie z okazji wydania pierwszego numeru gazetki.

X Turniej Szachowo- Warcabowy

W tym roku odbył się jubileuszowy X Turniej Szachowo - Warcabowy w naszym Domu. Cyklicznie organizowane rozgrywki połączone z zabawą walentynkową cieszą się sympatią i zainteresowaniem wśród mieszkańców nietylko naszego Domu ale również tych biorących udział w wydarzeniu. Jak co roku w turnieju startowało wielu zawodników z Sośnicy, oraz z Jarosławia, Przemyśla, Przeworska, Moczar, Moszczan a także  Rudy Różanieckiej. Za I miejsce w szachy  Puchar Starosty Jarosławskiego zdobył Rafał Kielar z DPS JarosławZa II miejsce w szachy Puchar Dyrektora PCPR otrzymał Piotr Bętkowski z MoczarZa III miejsce w szachy Puchar Dyrektora Domu otrzymał Franciszek Surmacz z SośnicyZa I miejsce w warcaby Puchar Wójta Gminy Radymno trafił do Mariana Kata z Rudy RóżanieckiejZa II miejsce w warcaby Puchar Pracowników DPs powędrował do Dariusza Nadziak z PrzemyślaZa III miejsce w warcaby Puchar INES trafił do Józefa Bielańskiego z Moczar

Dzień Babci i Dziadka

Wizyta dzieci z Zespołu Szkół w Sośnicy z programem z okazji dnia Babci i Dziadka.

Koncert kolędniczy w Sośnicy

Koncert kolędniczy zespołu " Na Wesołej Fali" w Świetlicy wiejskiej w Sośnicy.

Spotkanie opłatkowe w Przemyślu

Przegląd kolędniczy w Huwnikach

Wzięliśmy udział w corocznym przeglądzie kolędniczym organizowanym przez Dom Pomocy Społecznej w Huwnikach - program " Kolędujmy wraz" w wykonaniu zespołeu " Na Wesołej Fali"

Kolędnicy w naszym Domu

19.01 miał miejce koncert Trio instrumentalno - wokalnego, które przyjechało do nas z Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie z programem kolędniczym dla mieszkańców. Koncert ten zachwycił naszych mieszkańców, którzy chętnie słuchali i włączali się do kolędowania.

Konkurs świąteczny

Na terenie Domu został zorganizowany konkurs o tematyce świątecznej pt: "m Co wiem o świętach". oprócz rozgrywek i rozdania nagród można było mile spędzić czas na wsplnym kolędowaniu.