Sobota
30 maja 2020 r.
drukuj

Aktualności z roku 2016

Spotkanie Rodzin

W dniu 27 sierpnia 2016 r. w naszym Domu gościliśmy rodziny, przyjaciół i znajomych naszych Mieszkańców. Tradycyjne „Spotkanie Rodzin” rozpoczęło się Mszą Świętą o godz. 9:00. Po uroczystym powitaniu Gości przez Dyrekcję, Zespół „Na Wesołej Fali” przedstawił program artystyczny przygotowany specjalnie na tę okazję. Spotkaniu towarzyszyła przepiękna pogoda, dzięki której można było przyjemnie spędzić czas w ogrodzie. Wspólne rozmowy i spotkania trwały do późnych godzin popołudniowych i dostarczyły Mieszkańcom Domu wiele radości. Pozdrawiamy wszystkich naszych Gości i dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

XIII Międzypowiatowy Turniej Piłki Nożnej

8 czerwca 2016 r. na terenie Domu Pomocy Społecznej w Sośnicy rozegrano XIII Międzypowiatowy Turniej Piłki Nożnej. W Zawodach wzięli udział Mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej z Jarosławia, Rudy Różanieckiej, Zgromadzenia Braci Albertynów z Przemyśla oraz Sośnicy. Zawodników wspaniale dopingowali kibice z Domu Pomocy Społecznej w Moszczanach oraz w Wysocku. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Starosta Jarosławski Tadeusz Chrzan, który ufundował nagrody rzeczowe dla wszystkich zawodników oraz puchar za zajęcie pierwszego miejsca. Trafił on do drużyny Domu Pomocy Społecznej w Rudzie Różanieckiej, z rąk Etatowego Członka Zarządu Powiatu Jarosławskiego Pana Mariusza Trojaka, który reprezentował Starostę Jarosławskiego. Drugie miejsce zajęła drużyna gospodarzy, która otrzymała puchar od Wójta Gminy Radymno Bogdana Szylara. Puchar za zajęcie trzeciego miejsca, drużynie Domu Pomocy Społecznej w Jarosławiu wręczyła Pani Magdalena Matyka, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jarosławiu. Turniejowi towarzyszyła wspólna zabawa w ogrodzie, połączona z tańcami i pieczeniem kiełbasy. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Staroście Jarosławskiemu Panu Tadeuszowi Chrzan oraz Wójtowi Gminy Radymno Panu Bogdanowi Szylar, a także OSP w Sośnicy za udzieloną pomoc i wsparcie w organizacji Turnieju. Naszym Drogim Gościom dziękujemy za wspólną zabawę.

XI Turniej Szachowo- Warcabowy

W dniu 09 lutego 2016 r. w Naszym Domu został rozegrany XI Turniej Szachowo-Warcabowy. Tego dnia mieliśmy przyjemność gościć reprezentacje zaprzyjaźnionych Domów z Jarosławia, Wysocka, Moszczan, Przemyśla i Rudy Różanieckiej. Pierwsze miejsce w szachach i puchar Starosty Jarosławskiego zdobył Pan Rafał Kielar z DPS Jarosław, drugie miejsce i puchar Prezesa Firmy INES zdobył Pan Antoni Ptasznik z DPS w Wysocku, natomiast trzecie miejsce i puchar Dyrektora DPS Sośnica zdobył Pan Paweł Nastaj z DPS w Sośnicy. Pierwsze miejsce w rozgrywkach warcabowych i puchar Wójta Gminy Radymno zdobył Pan Emil Bis z DPS w Rudzie Różanieckiej, drugie miejsce i puchar Dyrektora PCPR w Jarosławiu otrzymał Pan Marian Kata z DPS w Rudzie Różanieckiej, trzecie miejsce i puchar pracowników DPS Sośnica zdobył Pan Jan Banasik z DPS Zgromadzenia Braci Albertynów w Przemyślu. Po zakończeniu rozgrywek i rozdaniu nagród, wszyscy spędzili czas przy muzyce i tańcach. Dziękujemy naszym Gościom za wspólną zabawę.