Sobota
30 maja 2020 r.
drukuj

Aktualności z roku 2017

Wizyta Świętego Mikołaja

ZMIANA NUMERU TELEFONU

UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE ULEGŁ ZMIANIE NUMER TELEFONU STACJONARNEGO DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W SOŚNICY.

AKTUALNY NUMER TO:  16 733 20 80

Warsztaty Integracyjne Caritas

W dniach od 02.10 do 7.10. 2017 r. sześcioosobowa  grupa mieszkańców wzięła udział w Warsztatach integracyjnych Caritas w miejscowości Rajskie.
W ramach pobytu odbywały się zajęcia warsztatowe
z "Twoją TV"  Lokalną Telewizją  z Jarosławia, w czasie których uczestnicy poznali zasady tworzenia programów telewizyjnych oraz krótkich form filmowych, zajęcia kulinarne,gry i zabawy terenowe, wieczorki filmowe i taneczne. Uczestniczyliśmy także w wyjeździe do Caritas Myczkowce, w ramach którego zobaczyliśmy Ogród Biblijny, Centrum Kultury Ekumenicznej im. św. Jana Pawła II, w którym zwiedzaliśmy muzeum drewnianej architektury cerkiewnej oraz Mini Zoo. Serdeczne podziękowania dla Caritas Archidiecezji Przemyskiej za zaproszenie i ciekawe przeprowadzenie warsztatów składają Mieszkańcy wraz z opiekunami. 

10-lecie Domu Pomocy Społecznej w Sośnicy

W dniu 13 września w naszym Domu uczciliśmy jubileusz 10-lecia pobytu w Sośnicy. Z tej okazji Pani Dyrektor przypomniała okoliczności przeprowadzki, podsumowała zmiany jakie nastąpiły na przestrzeni lat… Odbyło się przedstawienie artystyczne zespołu „Na wesołej fali” przygotowane specjalnie na  tę okoliczność. Skecze pokazujące życie Domu z przymrużeniem oka rozbawiły Mieszkańców i pracowników do łez.

Spotkanie Rodzin 2017

W dniu 26 sierpnia 2017r. w naszym Domu odbyło się tradycyjne coroczne „Spotkanie rodzin”. Jak co roku spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą w naszej kaplicy, po czym odbyło się przedstawienie artystyczne zespołu „Na wesołej fali” . Piękna pogoda pozwoliła na spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Spacery i  rozmowy umilały czas naszym Mieszkańcom i ich Gościom przez długi czas. Podczas spotkania można było podziwiać i zaopatrzyć się w dzieła wykonane przez Mieszkańców przy pomocy pań terapeutek. Piękne rękodzieła cieszyły się dużą popularnością wśród przybyłych Gości i z pewnością będą stanowić miłą pamiątkę z tegorocznego spotkania.Wszystkim przybyłym Gościom dziękujemy za obecność i wspólnie spędzony czas!

XIV Międzypowiatowy Turniej Piłki Nożnej Domów Pomocy Społecznej, Sośnica 2017

6 lipca 2017 roku, już po raz czternasty, w naszym Domu został rozegrany Międzypowiatowy Turniej Piłki Nożnej. Przybyli Goście z Domów Pomocy Społecznej z Jarosławia, Rudy Różanieckiej, Huwnik, Moszczan, Wysocka oraz Zgromadzenia Braci Albertynów                              z Przemyśla. Po kilkugodzinnych rozgrywkach, na I miejscu uplasowała się drużyna z Rudy Różanieckiej, która zdobyła puchar Starosty Jarosławskiego. Drugie miejsce i puchar Wójta Gminy Radymno otrzymał zespół Domu Pomocy Społecznej z Jarosławia, natomiast z rąk Dyrektora PCPR w Jarosławiu, puchar za trzecie miejsce otrzymała drużyna gospodarzy. Jak co roku, w organizacji Turnieju wsparcia udzielił Starosta Jarosławski Pan Tadeusz Chrzan, który objął zawody honorowym patronatem i ufundował dla zawodników puchary oraz upominki. Nie zawiódł również Wójt Gminy Radymno Pan Bogdan Szylar, który osobiście wręczył zwycięskiej drużynie ufundowany przez siebie puchar. Ponadto w organizacji Turnieju pomogły Firmy, San Pajda Jarosław oraz Mrówka Jarosław,    a także OSP Sośnica. Wszystkim Gościom oraz Sponsorom dziękujemy za udział w naszej inicjatywie. 

XII Turniej Szachowo-Warcabowy

14 lutego 2017 roku w Domu Pomocy Społecznej w Sośnicy odbył się XII Turniej Szachowo-Warcabowy połączony z zabawą walentynkową. Mieszkańcy naszego Domu bawili się wspólnie z Gośćmi z Domów Pomocy Społecznej z Moszczan, Wysocka, Jarosławia, Przemyśla i Rudy Różanieckiej. Tradycyjnie honorowy patronat nad Zawodami objął Starosta Jarosławski Tadeusz Chrzan, który ufundował również upominki dla uczestników Turnieju.  Jego puchar za zajęcie pierwszego miejsca w rozgrywkach szachowych otrzymał Pan Franciszek Surmacz z DPS w Sośnicy. Drugie miejsce zajął Pan Wojciech Włoczewski z DPS w Jarosławiu, a trzecie Pan Antoni Ptasznik z DPS w Wysocku. Puchar Wójta Gminy Radymno, za zajęcie pierwszego miejsca w warcabach otrzymał Pan Aleksander Uliniarz z Sośnicy, kolejne miejsca zajęli Pan Dariusz Sałata z Sośnicy oraz Pani Izabela Sas z Moszczan. Nad prawidłowym przebiegiem Turnieju czuwali sędziowie, Pan Tadeusz Pałka oraz Pan Jan Łamasz.Po zakończeniu Turnieju przyszedł czas na tańce i wspólna zabawę walentynkową.