17 sierpnia 2018 r.
drukuj

Aktualności z roku 2018

XV Międzypowiatowy Turniej Piłki Nożnej Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej

W dniu 21 czerwca 2018 r. na terenie naszego Domu został rozegrany XV Międzypowiatowy Turniej Piłki Nożnej Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej. W Turnieju wzięło udział osiem drużyn z trzech powiatów, tj.  z Sośnicy, Jarosławia, im. Św. Brata Alberta z Przemyśla, Moszczan, Wysocka, Rudy Różanieckiej, Huwnik oraz Miejski DPS z Przemyśla. Turniej rozegrany został pod honorowym patronatem Starosty Jarosławskiego, który udzielił wsparcia przy jego organizacji w postaci ufundowania upominków dla uczestników oraz pucharów. Ponadto puchar i upominki ufundował Wójt Gminy Radymno. Pierwsze miejsce w rozgrywkach zajęła drużyna DPS w Rudzie Różanieckiej, drugie DPS w Jarosławiu, trzecie Miejski DPS w Przemyślu. Po wyczerpujących zmaganiach, na miarę trwających mistrzostw świata i podsumowaniu zawodów, wszyscy uczestnicy świetnie bawili się przy muzyce na świeżym powietrzu. Jubileuszowy Turniej przeszedł do historii Domu jako bardzo udany.

Kulig w Radawie

W dniu 13.02.2018r. mieszkańcy  naszego Domu uczestniczyli w kuligu zorganizowanym wspólnie z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Moszczanach. Program kuligu zawierał przejażdżkę saniami, ciepły posiłek,  zabawy na śniegu,  lepienie bałwana.  W kuligu towarzyszyli nam Dyrektorzy naszych Domów. Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę i miłą atmosferę kolegom i koleżankom z Moszczan.

Turniej Szachowo-Warcabowy

Dnia 7 lutego 2018 roku w Naszym Domu został zorganizowany XIII Turniej Szachowo-Warcabowy, którego honorowym patronem był tradycyjnie Starosta Jarosławski Tadeusz Chrzan. Mieliśmy zaszczyt gościć przedstawicieli Domów Pomocy Społecznej z Moszczan, Wysocka, Jarosławia, Przemyśla i Rudy Różanieckiej. W rozgrywkach szachowych I Miejsce zajął Pan Antoni Ptasznik (mieszkaniec DPS w Wysocku), II i III Miejsce zajęli kolejno Pan Paweł Nastaj i Pan Józef Cwynar  (mieszkańcy DPS w Sośnicy). Natomiast w rozgrywkach Warcabowych laureatem I Miejsca został Pan Ryszard Turczyński (mieszkaniec DPS w Wysocku), II Miejsce zajął Emil Bis (mieszkaniec DPS w Rudzie Różanieckiej) i III Miejsce Pan Dariusz Nadziak (mieszkaniec DPS w Przemyślu). Fundatorami nagród oraz upominków byli Starosta Jarosławski Tadeusz Chrzan oraz Wójt Gminy Radymno Bogdan Szylar. Po zakończeniu rozgrywek wszyscy wzięli udział w zabawie walentynkowej. Naszym Gościom serdecznie dziękujemy za przybycie oraz za wspólną zabawę.