Poniedziałek
16 grudnia 2019 r.
drukuj

Aktualności z roku 2019

Informacja z otwarcia ofert w przetargu na artykuły spożywcze

Warsztaty integracyjne w Rajskim

W dniach od 21.10.2019r. do 25.10.2019r. dziewięcioosobowa grupa mieszkańców wzięła udział w warsztatach integracyjnych w miejscowości Rajskie. W ramach pobytu mieszkańcy spacerowali po ścieżkach dydaktycznych poznając bieszczadzką florę i faunę. Mieszkańcy integrowali się z innymi uczestnikami podczas wieczorków tanecznych  i filmowych. Brali czynny udział w codziennych spotkaniach o charakterze religijnym (Msze św. Różaniec).  Odbył się również  wyjazd do Caritas Myczkowce, w ramach którego zobaczyliśmy Ogród Biblijny, Centrum Kultury Ekumenicznej im. św. Jana Pawła II w którym zwiedzaliśmy muzeum drewnianej architektury cerkiewnej oraz Mini Zoo. Serdeczne podziękowania dla Caritas Archidiecezji Przemyskiej za zaproszenie  i ciekawe przeprowadzenie warsztatów  oraz rekolekcji składają Mieszkańcy wraz z opiekunami.

XV Spartakiada Sportowa Domów Pomocy Społecznej w Huwnikach

 W dniu 29.08.2019r. grupa mieszkańców reprezentowała Nasz Dom w XV Spartakiadzie Sportowej Domów Pomocy Społecznej w Huwnikach. Uczestnicy  rywalizowali w następujących konkurencjach takich jak: slalom, rzut woreczkami do hula - hop , rzut piłką do kosza, rzut lotkami do tarczy, rzut piłką lekarską. Na zakończenie spartakiady odbyła się wspólna zabawa taneczna.  

Wyjazd do Starzawy

W dniu 18.07.2019r. mieszkańcy Naszego Domu wybrali się do Gospodarstwo Rybackiego w Starzawie. Mile spędzili czas spacerując oraz podziwiając przyrodę, chętni mieszkańcy łowili ryby. Wycieczka zakończyła się wspólnym grillowaniem.

Warsztaty Plastyczne w MDPS w Przemyślu

18 czerwca 2019 roku mieszkańcy naszego Domu wzięli udział w II Warsztatach Plastycznych  zorganizowanych przez MDPS w Przemyślu. W trakcie warsztatów uczestnicy mieli okazję poznać nowe techniki plastyczne i samodzielnie wykonać ciekawe prace. Po zajęciach odbyła się zabawa integracyjna przy grillu.

XVI Międzypowiatowy Turniej Piłki Nożnej mieszkańców DPS

W dniu 12 czerwca 2019  roku, już po raz szesnasty, w naszym Domu odbył się Międzypowiatowy Turniej Piłki Nożnej. W tym roku gościliśmy 6 drużyn  z Domów Pomocy Społecznej z Jarosławia, Huwnik, Moszczan, Wysocka, MDPS Przemyśl oraz DPS  Zgromadzenia Braci Albertynów  z Przemyśla. Pierwsze miejsce w rozgrywkach zajęła drużyna DPS Jarosław, drugie DPS Sośnica, trzecie Miejski DPS w Przemyślu. Turniej rozegrany został pod honorowym patronatem Starosty Jarosławskiego, który udzielił wsparcia rzeczowego w postaci ufundowania upominków dla uczestników oraz pucharów. Ponadto puchar i upominki ufundował Wójt Gminy Radymno. Po rozgrywkach wszyscy uczestnicy świetnie bawili się przy muzyce na świeżym powietrzu.

Dzień Kobiet

W dniu 8.03.2019r. w Naszym domu odbyła się akademia z okazji Dnia Kobiet. Z tej okazji zespół ,, Na Wesołej Fali ‘’zaprezentował program muzyczno-słowny, w którym  przedstawił w sposób humorystyczny codzienne, skomplikowane relacje damsko- męskie.

Turniej Szachowo-Warcabowy 2019

Dnia 27 lutego 2019 roku w Naszym Domu odbył się XIV Turniej Szachowo- Warcabowy pod honorowym  patronatem Starosty Jarosławskiego Tadeusza Chrzana. W zawodach rywalizowali ze sobą przedstawiciele ośmiu Domów Pomocy Społecznej z Moszczan, Wysocka, Rudy Różanieckiej, Jarosławia, Przemyśla ( MDPS, DPS im. św. Brata Alberta) oraz drużyna gospodarzy. Puchary Starosty za rozgrywki  szachowe zdobyli przedstawiciele   domów  w : Wysocku  ( 1 miejsce), Jarosławiu  ( 2 miejsce) , Sośnicy ( 3 miejsce ).
 Puchar Wójta Gminy Radymno za 1 miejsce w rozgrywkach otrzymał reprezentant Sośnicy; kolejno 2 i 3 miejsce zajęli reprezentanci Domu im. św. Brata Alberta w Przemyślu i Rudy Różanieckiej. Wszyscy uczestniczy otrzymali podarunki ufundowane przez Starostę Jarosławskiego Tadeusza Chrzana  oraz Wójta Gminy Radymno Bogdana Szylara. Po zakończeniu rozgrywek uczestnicy bawili się na zabawie tanecznej. 
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy !