Sobota
30 maja 2020 r.
drukuj

Aktualności z roku 2019

Odwiedziny dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sośnicy

W dniu 17.12.2019r. gościliśmy Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sośnicy wraz z Panią Dyrektor i Opiekunem. Dzieci zaprezentowały krótki program świąteczny oraz wręczyli naszym mieszkańcom kartki z życzeniami imiennie skierowane do każdego mieszkańca. Mieszkańcy z radością, wzruszeniem i wdzięcznością przyjęli życzenia.

Informacja z otwarcia ofert w przetargu na artykuły spożywcze

Przegląd Twórczości Artystycznej Mieszkańców DPS

29.11.2019r. zespół ,, Na Wesołej Fali ‘’ zaprezentował się podczas XIX Przeglądu Twórczości Artystycznej Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej Powiatu Jarosławskiego organizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jarosławiu. Grupa z Sośnicy przedstawiła swój program artystyczno – kabaretowy pt ,,Fabryka bajek’’

Warsztaty integracyjne w Rajskim

W dniach od 21.10.2019r. do 25.10.2019r. dziewięcioosobowa grupa mieszkańców wzięła udział w warsztatach integracyjnych w miejscowości Rajskie. W ramach pobytu mieszkańcy spacerowali po ścieżkach dydaktycznych poznając bieszczadzką florę i faunę. Mieszkańcy integrowali się z innymi uczestnikami podczas wieczorków tanecznych  i filmowych. Brali czynny udział w codziennych spotkaniach o charakterze religijnym (Msze św. Różaniec).  Odbył się również  wyjazd do Caritas Myczkowce, w ramach którego zobaczyliśmy Ogród Biblijny, Centrum Kultury Ekumenicznej im. św. Jana Pawła II w którym zwiedzaliśmy muzeum drewnianej architektury cerkiewnej oraz Mini Zoo. Serdeczne podziękowania dla Caritas Archidiecezji Przemyskiej za zaproszenie  i ciekawe przeprowadzenie warsztatów  oraz rekolekcji składają Mieszkańcy wraz z opiekunami.

XV Spartakiada Sportowa Domów Pomocy Społecznej w Huwnikach

 W dniu 29.08.2019r. grupa mieszkańców reprezentowała Nasz Dom w XV Spartakiadzie Sportowej Domów Pomocy Społecznej w Huwnikach. Uczestnicy  rywalizowali w następujących konkurencjach takich jak: slalom, rzut woreczkami do hula - hop , rzut piłką do kosza, rzut lotkami do tarczy, rzut piłką lekarską. Na zakończenie spartakiady odbyła się wspólna zabawa taneczna.  

Wyjazd do Starzawy

W dniu 18.07.2019r. mieszkańcy Naszego Domu wybrali się do Gospodarstwo Rybackiego w Starzawie. Mile spędzili czas spacerując oraz podziwiając przyrodę, chętni mieszkańcy łowili ryby. Wycieczka zakończyła się wspólnym grillowaniem.

Warsztaty Plastyczne w MDPS w Przemyślu

18 czerwca 2019 roku mieszkańcy naszego Domu wzięli udział w II Warsztatach Plastycznych  zorganizowanych przez MDPS w Przemyślu. W trakcie warsztatów uczestnicy mieli okazję poznać nowe techniki plastyczne i samodzielnie wykonać ciekawe prace. Po zajęciach odbyła się zabawa integracyjna przy grillu.

XVI Międzypowiatowy Turniej Piłki Nożnej mieszkańców DPS

W dniu 12 czerwca 2019  roku, już po raz szesnasty, w naszym Domu odbył się Międzypowiatowy Turniej Piłki Nożnej. W tym roku gościliśmy 6 drużyn  z Domów Pomocy Społecznej z Jarosławia, Huwnik, Moszczan, Wysocka, MDPS Przemyśl oraz DPS  Zgromadzenia Braci Albertynów  z Przemyśla. Pierwsze miejsce w rozgrywkach zajęła drużyna DPS Jarosław, drugie DPS Sośnica, trzecie Miejski DPS w Przemyślu. Turniej rozegrany został pod honorowym patronatem Starosty Jarosławskiego, który udzielił wsparcia rzeczowego w postaci ufundowania upominków dla uczestników oraz pucharów. Ponadto puchar i upominki ufundował Wójt Gminy Radymno. Po rozgrywkach wszyscy uczestnicy świetnie bawili się przy muzyce na świeżym powietrzu.

Dzień Kobiet

W dniu 8.03.2019r. w Naszym domu odbyła się akademia z okazji Dnia Kobiet. Z tej okazji zespół ,, Na Wesołej Fali ‘’zaprezentował program muzyczno-słowny, w którym  przedstawił w sposób humorystyczny codzienne, skomplikowane relacje damsko- męskie.

Turniej Szachowo-Warcabowy 2019

Dnia 27 lutego 2019 roku w Naszym Domu odbył się XIV Turniej Szachowo- Warcabowy pod honorowym  patronatem Starosty Jarosławskiego Tadeusza Chrzana. W zawodach rywalizowali ze sobą przedstawiciele ośmiu Domów Pomocy Społecznej z Moszczan, Wysocka, Rudy Różanieckiej, Jarosławia, Przemyśla ( MDPS, DPS im. św. Brata Alberta) oraz drużyna gospodarzy. Puchary Starosty za rozgrywki  szachowe zdobyli przedstawiciele   domów  w : Wysocku  ( 1 miejsce), Jarosławiu  ( 2 miejsce) , Sośnicy ( 3 miejsce ).
 Puchar Wójta Gminy Radymno za 1 miejsce w rozgrywkach otrzymał reprezentant Sośnicy; kolejno 2 i 3 miejsce zajęli reprezentanci Domu im. św. Brata Alberta w Przemyślu i Rudy Różanieckiej. Wszyscy uczestniczy otrzymali podarunki ufundowane przez Starostę Jarosławskiego Tadeusza Chrzana  oraz Wójta Gminy Radymno Bogdana Szylara. Po zakończeniu rozgrywek uczestnicy bawili się na zabawie tanecznej. 
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy !